Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen alkohol-, szénsav-,...

Milyen alkohol-, szénsav-, édesítőszer- és cukormentes italokat ismertek, készítetek és isztok?

Figyelt kérdés

Az egészség érdekében - hiába finomak - sok olyan italt igyekszek kizárni, amit a kérdésben felsoroltam. Persze néha elcsábulok, de nem ez a jellemző.


Alapvetően (csap)vizet s kávét, esetleg teát iszok. S persze jó a jó hideg víz, ha az ember szomjas, de azért abból is be tud csömörleni az ember. Az említett italok frissítőek s tán még bódítóak is. :) Meg persze tele van cukorral vagy édesítőszerekkel meg ízesítőszerekkel, ami miatt ugyebár finomak s esetleg függővé tesznek.


A kávé meg tea az frankó, de mégse frissít úgy, mint egy jéghideg kóla, esetleg jéghideg Cuba Libre. :) No de, mint tudjuk ezek nem járulnak hozzá az egészséges életmódhoz.


Szóval milyen alternatívát ismertek a vízen túl?

Milyen alkohol-, szénsav-, édesítőszer- és cukormentes italokat ismertek, készítetek és isztok?


Szeretem az ízeket, így egy idő után a víz az azért unalmas tud lenni. :)


Szükség esetén receptet vagy linket mellékeljetek, legyetek szívesek!


Köszönöm.



2022. máj. 9. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Víz.

Tehetsz bele citromlevet, hogy legyen íze.

És semmi gond, ha néha elcsábulsz. Csak ne mindig üdítőket igyál.

2022. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

víz+ citromlé, vagy gyümölcsök (áfonya, málna, eper stb... akár uborka, menta is:))

házi szörp is lehet, ami cukormentes. de akár ha veszel áfonyát pl, sűrűre főzöd, felöntöd vízzel, mondhatni szörpöt kapsz :)

100%os gyümölcslevek (akár házi, vagy vannak szűretlen boltiak is) vízzel higitva

2022. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a chai teát szeretem, zabitallal készítem el, de ez nem frissítő, inkább téli hangulatú ital. Meg teából most a koffeinmentes marks&spencer fekete teát iszom. Egyébként meg tisztítókancsós szűrt víz.
2022. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Víz és gyümölcs tea cukor nélkül.
2022. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!