Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik édesítőszer íze hasonlí...

Melyik édesítőszer íze hasonlít legjobban a kristálycukorhoz?

Figyelt kérdés
Nem várom el, hogy mindet ismerd, de amiket ismersz, azok közül szerinted melyiknek nincs mellékíze, édesítőszer-íze vagy nem kelt ilyen "hideg érzetet", mint a szőlőcukor pl.? A különféle szirupokat, mézet, egyéb cukrokat (pl. kókuszvirág, nád, fruktóz stb.) szándékosan nem tüntettem fel, mert esetemben nem jelentenek alternatívát a cukorhoz képest.

2020. jún. 24. 12:55
A kérdező szavazást indított:
eritrit
eritrit+stevia
stevia
xilit
maltit
izomalt
szorbit
van jobb ötletem (hozzászólásként)
51 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Egyik sem. Vagy csak nekem túl kifinomult az ízlelésem.
2020. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Én az eritrit+stevia kivételével minddel találkoztam már. Nekem az eritrit és xilit egykutya, rettenetes édesítőszer-íz és hidegérzet, egyértelműen kiérezni a süteményekből is. Stevia: erős és szokatlan mellékíz és teljesen hiányzik belőle az a "teltség", ami a cukor ízét olyan "testessé" teszi.

Szerintem viszont a maltit íze megtévesztően hasonlít a cukorhoz, csak nehezebben oldódik vízben és kevésbé "testes", meg kicsit több kell belőle. Érdemes megkóstolni a maltitolos csokikat, elég nehéz megmondani, hogy nem cukorral készültek, az eritrithez képest meg aztán üvölt a különbség. Az ALDI-ban van egy egész sorozat No sugar added csoki, mogyorókrémes, tejcsoki, étcsoki stb., maltitollal, ill. a Stühmer diabetikus csokijai is ezzel készülnek, meg a Torras csokik.

Az izomaltot és a szorbitot még külön nem kóstoltam, de ezekkel készült ételeket már igen, és ezek se voltak tipikus édesítőszer-ízűek.

2020. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekem személy szerint az eritrit, stevia, vagy ez a kettő keveréke hasonlít a legjobban. Hozzátenném, hogy ezek is a legegészségesebbek ezek közül, mert növényekből nyerik ki.
2020. jún. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 batta80 ***** válasza:
100%
Szerintem a eritrit+stevia a legkevésbé mellékízű.
2020. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Amit nem soroltál fel az az aszpartám, annak van a legtermészetesebb íze és nem tojod össze magad tőle mint sokan a xilittől. Nem véletlenül ezzel édesíti a Coca Cola a zéró illetve a light termékeit.

ELLENBEN:

A mai napig nem dőlt el, hogy rákkeltő vagy sem, pro és kontra mennek a csatározások erről.

[link]

2020. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a lidl saját márkás cologram édesítő tabletta vált be legjobban,van folyékony változata is.
2020. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos en mar mentolos ragogumitol is megundorodtam. Egyet se sikerult megszoknom. Teljesen leszoktam mindenrol, ami edes.

De ne hallgassatok ram.

2020. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, csak ne legyen cukor. Ebben nem válogatok, nagyon kevés olyan édesítőszer van, amit nem tudtam eddig megenni.


[link] Na ettől puffadtam, görcsöltem, olyan volt, mint amikor túl sok cukormentes rágót, vagy Rossmannos frissítő pasztillát bezabáltam... 🤣


Valamint a Lidl Cologran folyékony ízre nem jött be (erőteljesen éreztem a műanyag ízt).


[link]

Ez a kedvencem, bár rohadt hamar elfogy, nem túl intenzív :(

2020. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
86%
Nem szeretek Schorbert Norbit, de a folyékony édesítője, és az eritrit, stevia keveréke tökéletesen helyettesíti a cukrot!
2020. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%
Kedves #3-as, a kokaint is növényekből nyerik ki, tehát egészséges XD
2020. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!