Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Van igény még szódára (szikvíz...

Van igény még szódára (szikvíz) szódaüzemből?

Figyelt kérdés
Édesapám szódaüzemét (vállalkozását) lenne lehetőségem átvenni. Mennyire lehet ebből ma még megélni szerintetek, illetve van jövője?

2022. máj. 30. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Alattunk van kisbolt, és árul szódát is. A környéken sokan itt veszik a szódát, ahogy mi is. Heti 4-5 palackkal. Szóval igény az van rá.
2022. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Főnököm apjának Pesten van ilyen kisüzeme. A termékek döntő hányada éttermekbe megy, lakossági alig van. Falun ez lehet másképpen.

A fröccs csak szódával jó, bubis ásványvíz nem az igazi. Igény biztosan van, csak az a kérdés, eltart-e. Tudom, pont ezt kérdezted, én meg mást írtam.

2022. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
A szénsavas ásványvizek és üdítő italok eléggé lenyomták a keresletet, de azért még bőven van rá igény. Igaz, én falun élek, de nálunk napi egy legalább elfogy. Apám a fröccshöz, én meg a szörp higításához használom. Vagy néha magában iszom. Főleg nyáron.
2022. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Kérdéses, hogy a szódagépek (ismételt) elterjedésével hosszútávon megmarad-e a kereslet. Fennáll a kérdés mind a háztartási fogyasztókra, mind a nagyobb vendéglátóhelyekre, melyeknél kérdéses, hogy egy saját szódagépet üzemeltetni vagy venni a szódát az olcsóbb-e hosszútávon.
2022. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Én is ismerek olyat, aki hagyományos szódát vesz.

Szerintem ezeket a modern kütyüket nem a 60-70-80-as korosztály veszi (aki szerintem elsősorban vásárolja a nyomós szódát), hanem a fiatalabbak.

2022. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van az utcában szódás, ők is a "papától" vették át. (Kisváros, de kertvárosiasabb rész). Nem ez a a fő tevékenységük, nem tudom, mennyi a bevételük, de folyamatosan mennek az emberek az üvegeikkel.
2022. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Mi is veszünk, itt a közelben (Bp. XXII.) Sokkal jobb fröccshöz, mnt az ásványvíz.


A Dunakanyarban, ahol a nyaralónk van, ott házhozszállítja a szódás. Ki kell tenni a kertbe az üres rekeszt, alul beletesszük a pénzt, és napközben kicseréli, mikor arrafelé jár a szállító.

2022. máj. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a faluban jár a szódás autó és töltögetik hetente a kiürült edényeket. Nem tudom, a fiatalok mennyire rendelik, mi (30-40 korosztály kicsi gyerekekkel) sosem vettük igénybe.
2022. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Nagyszüleimnél hetente elfogy egy rekesz, falun laknak és hetente jön a szódás kocsi.

Bár szeretem, de mi sose vettünk még és szerintem nem is fogunk.


Nem tudsz belenézni a papírokba, hogy most mennyire jövedelmező az üzlet?

2022. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

9es: Dee arra is majd sor kerül lassan, bár apum már hamarosan nyugdíjas szóval nem sok energiát fektetett bele az elmúlt években, de ennek ellenére elég stabil vásárlói köre van.

2022. máj. 30. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!