Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért van alig magyar vegán...

Miért van alig magyar vegán élelmiszergyártó cég a piacon? Igény már volna rá, a most futó vegán FB csoportokban is egyre-másra felmerül, hogy a fizetőképes kereslet megvolna, de egyszerűen hazai gyártó cég nem nagyon van.

Figyelt kérdés

Feldolgozott élelmiszerekre gondolok. Ami létezik: margarin, zakuszka, lecsó, lekvárok, szejtán, szójatermékek, egyes krémek (pl. mogyorókrém)

Ami nem: szószporok, levesporok, vegán sajtok (az összes kapható vegán sajt EU gyártású, tehát nem magyar!) stb. stb. Ezek jellemzően német termékek, amik egyáltalán nálunk kaphatók, esetleg más EUs vagy brit termékek

A vegán sajtoknál egy nagyon kis része hazai gyártású, de zömmel nem ezeket lehet kapni az Aldiban és a bioboltokban, hanem a fenti EU gyártásút, ami az "elég drága" kategória



#vegán #élelmiszergyártó
2021. jan. 1. 20:31
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mindez azért jutott eszembe, mert tegnapelőtt betévedtem egy bevásárlóközpontos bioboltba, ahol láttam egy magyar bio granolát (500 g) 2990 Ft-ért. Ez volt a valaha (általam) látott legdrágább termék, ami vegán/reformélelmiszer kategória és nem kicsit felháborodtam. Ezt egy IV. kerületi bp-i cég gyártja, ami ezek szerint sokat szeretne keresni már 1 csomag után is... ennek okait jól ismerjük, de miért csak ilyen lehúzós cégek vannak, miért nincsenek normális üzletpolitikájúak is, amik sokféle terméket gyártanának, kicsit reálisabb áron?!?
2021. jan. 1. 20:35
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

A vásárló a pénztárcájával szavaz. Amíg a cégek azt látják hogy arany áron is veszik az emberek addig eszük ágában se lesz változtatni.

Ha nem veszi senki a cuccot, akkor majd észbe kapnak

2021. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Magyarországon ha saját vállalkozásba kezdesz, és befizetsz minden ehhez szükséges pénzt, csődbe mész. Nem tudsz alkalmazottat felvenni, stb. Élhetetlen az ország. Tönkrement oktatás. Gyári munkásokat nevelünk. Amíg Mészáros Lölö nem ismeri fel a vegán termékekben rejlő potenciát, addig nem lesz itt semmi.
2021. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem tartom biztosnak, hogy tényleg annyira megérné. Nyilván egy X dologgal foglalkozó csoportban mindenki egyetért, hogy még több X nagyon jó lenne, de hogy a valóságban, az "összes között" tényleg megérné-e, azt ennyiből nehéz megmondani.
2021. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem mondta, hogy meg kell venned a bio granolát, mint ahogy azt sem, hogy nem indíthatsz vegán élelmiszergyártó vállalkozást. Ha ilyen jól látod, hogy igény volna rá, akkor szerencsédre megtaláltad a piaci rést! Sok sikert, hajrá!
2021. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát sok minden láttunk már a magyar piacon a rendszerváltás után, nagyon sok startup indult, elhalt, nagyon kedvezőtlen a vállalkozói környezet, de azért pl. a magyar feldolgozott bio élelmiszergyártásnak kb. 26-27 éves múltja van, azok egy jelentős része is növényi, tehát azért nem példa nélküli az egész.

Hogy mennyire érné meg, ezen FB vegán csoportok létszáma igazolja, meg az Aldiban/Lidlben futó vegán akciók sikeressége, hogy kereslet bőven volna már rá... egyszerűen olyan tisztességes vállalkozó nem nagyon van, aki ebben üzletet látna (pedig volna benne) és nem aranyáron szeretne gyártatni/eladni.


"A vásárló a pénztárcájával szavaz. Amíg a cégek azt látják hogy arany áron is veszik az emberek addig eszük ágában se lesz változtatni"


Ezt én is tudom, ráadásul sajnos felbukkant egy afféle újgazdag, "csakazértis" vegán/környezettudatosságot majmoló vásárlóréteg az utóbbi 4-5 évben főleg Budapesten, akiknek semmi sem elég drága (magyarán bármiét, bármilyen magas összeget hajlandó kifizetni, mert ráadásul fogalma sincsen, hogy az efféle termékek mennyibe kéne kereüljenek), de ez a réteg nagyon káros az egész szegmensre nézve...

2021. jan. 1. 20:57
 7/19 A kérdező kommentje:

5-ös: attól még, ha felismertem valamit, nem biztos, hogy pont nekem kell azt megvalósítanom.

Nincsen most erre 20 millió forintom, hogy egy efféle vállalkozást indítsak, illetve működtessek, a munkám is teljesen más, bár értek a szektorhoz, hiszen közel 30 éve követem ezt a piacot és vásárlom ezeket a termékeket.

Tehát elég jól ismerem az árakat/termékeket.

2021. jan. 1. 21:00
 8/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul a helyzet most már odáig fajult, hogy a valaha volt legmagasabb euró-forint árfolyam ellenére is az olyan termékeknél, ahol van magyar és német gyártású is, tehát megáll az összehasonlítás, a németek közül több termék olcsóbb. Ennyit arról, hogy itt valami nagyon nincsen rendjén, de ezek szerint erről az ebben a piacban résztvevő magyar cégek kicsit másként gondolkodnak...
2021. jan. 1. 21:04
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Ezt magyarázzad el, kérlek:

"az összes kapható vegán sajt EU gyártású, tehát nem magyar"

lejebb:

"A vegán sajtoknál egy nagyon kis része hazai gyártású"

.

Vegánnak lenni ma divat, erre pedig nagyberuházást építeni nem lehet.

Még ha "soknak" tartod is a magukat vegánnak tartókat, erre nagyüzemi gyártást nem lehet alapozni, a kis mennyiségben gyártott dolgok drágábbak.

2021. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem érted, hogy mit mondok.

Van kb. 10 millió lakos Magyarországon. A facebookon most rákerestem, a legnagyobb magyar vegán csoport ha jól láttam 24 ezer tagos. A vegán termékes nincs 10 ezer.

Mondjuk én kihozok holnap egy vegán paradicsomos levesport. Magyarországon van pár tízezer vegán. Ebből sokan nem akarnak ilyesmit enni. Vannak, akik pont a paradicsomosat nem eszik meg (nem szereti, nem ehet paradicsomot, stb.). Van, aki allrgiás X dologra, nem eheti. Aztán lesz, akiknek konkrétan ez nem fog ízleni. Meg olyan is, akinek ezek a boltok nem lesznek jó helyen. Meg olyanok is lesznek, akik csak simán nem rendszeresen veszik, tehát a fogyasztásukra nem lehet alapozni.


Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy már a vegánok sincsenek sokan Magyarországon, és akkor még ennek a csoportnak is kis százaléka venné meg ténylegesen.

Ha valaki kicsit különlegesebb készételeket akar csinálni, akkor még mindig vannak ennél sokkal nagyobb és jövedelemzőbb célközönségek is.


Csak azt tudom elképzelni, hogy olyan kezdjen neki, akinek a vegánság a szívügye. Azok meg ti vagytok. Álljatok össze, csináljátok ti magatok. Nyilván ti ismeritek a saját igényeiteket a legjobban.

2021. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!