Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Házi szakácsra lenne igény?...

Házi szakácsra lenne igény? Hol lehet ilyesmit hirdetni?

Figyelt kérdés

Már 1 éve dolgozok ismerősöknél ( 2 családnál ) házi szakácsként. Ez abból áll: kitalálják mit akarnak enni, bevásárolok, odamegyek, és elkészítem, majd kitakarítom a konyhát. Ők órabérben fizetnek. Én is jól járok, mert van egy kis mellékes keresetem, és ők is, mert nem tudnak/nincs idejük főzni a családra. Szeretik az ízeimet, ahogy sütök főzök. Szeretnék más családokat is találni, mert szeretem ezt a munkát.

Szerintetek lenne rá igény? Ha igen, hol lehet ilyesmit meghirdetni?



#étel #főzés #sütés #haziszakacs
2021. júl. 30. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
"házvezetőnő" kategóriában keresgélj... De abban sokszor a takarítás is beleértendő.... Én is ismerek olyan ügyvédeket, orvosokat, stb. akikhez heti 1-2-3 alkalommal jár ilyen bejárós házvezetőnő.
2021. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk gyerekkoromban a bébiszitterem anyukája főzött otthon náluk és amikor jöttek értem elhozták az ételeket is.

Én imádok főzni meg nagyon frekventált helyen lakunk úgyhogy ha nincs időm akkor is rengeteg helyről tudunk hozni, de a bátyámék 3 gyerekkel igénybe vesznek hasonló szolgáltatást. Mondjuk szintén úgy, hogy aki főz otthon főz több családra kb ugyanazt egyszerre (maximum olyan hogy többféle köretet főz vagy kétféle sütit - allergiák miatt) és akkor ő megbeszélt időben elviszi mindenkinek az ételeket vagy érte lehet menni később. Egyébként ő egy anyuka, aki otthon van a gyerekeivel és ezzel tud plusz pénzt keresni, nagyon egészségesen főz. Őt úgy találták, hogy mások ajánlották nekik, eredetileg a gyerekei ovis csoporttársai szüleinek ajánlotta fel és onnan ajánlották tovább másoknak.


A legjobb ha akikhez most jársz tovább ajánlanak, esetleg csinálsz egy Facebook csoportot vagy oldalt és akkor azt tudják mutogatni, terjeszteni. De szerintem főleg abban a felállásban, hogy másoknál otthon főzöl fontos a bizalom és hogy legyen valami referencia, mások akik pozitívan nyilatkoznak rólad.

2021. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó ötleteket írtatok!

Nagyon szívesen főznék otthon is, és elvinném a kaját, vagy eljönnének érte, csak az Nébih és NAV szempontjából nem egy legális forma. Nyilván, ha ismerősnek csinálom, nem fog feldobni, de idegennek nem merném.

Az viszont legális, ha ott, helyben készítem el az ételt, mert az belefér a háztartási segítő kategóriába, és havi 1000 Ft-ért hivatalosan tudnak a családok regisztrálni engem a NAV-nál. Így teljesen törvényes.

Igazság szerint, a másik lehetőség közelebb áll hozzám, de mint írtam, azt nem merem hirdetni, honnan tudjam, hogy nem-e NAV ellenőr az, aki jelentkezik?

2021. júl. 30. 12:36
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:

facebook, ismerősök ajánlásai.

Szerintem lenne rá igény, ha tudsz vegán gluténmentesen főzni és a környéken vagy, simán hívnálak, mert én kifejezetten utálok főzni :D

2021. júl. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es: Köszi, ez jó ötlet!

Főztem már vegán gluténmentes-laktózmentes személyre is, igazából egyáltalán nem volt bonyolultabb, az alapanyagokra kell nagyon figyelni, és ennyi. Te merre felé laksz? Én Budapesti vagyok.

2021. júl. 31. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ezt legálisan hogyan lehetne hirdetni, de ismerősök tudnak továbbajánlani, ha beindul ez a folyamat egy idővel széles körű ügyfélcsoportod lesz:)
2021. aug. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!