Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Nagyon sok cukorral iszom a...

Nagyon sok cukorral iszom a kávét, lehet ezen változtatni úgy, hogy ne érezzem meg, hogy kevesebb cukorral iszom?

Figyelt kérdés
Legalább 3-4 teáskanál cukorral és tejporral iszom a kávét, és még így is néha rakok hozzá még cukrot, mert keserűnek érzem. Tudom, hogy ez nem normális, hogy lehet ezen változatni úgy, hogy attól még kellemes maradjon a kávé?

2016. jan. 12. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kávézol?

"kellemes maradjon a kávé"- ha ugyanazt az ízhatást akarod elérni, akkor csökkentsd a kávé mennyiségét, akkor cukorból is kevesebb kell

2016. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gnoomage ***** válasza:
100%
Van a cukrosoknak ilyen édesítő tabletta, nagymamám itta mindig azzal a kávét, próbálkozhatsz azzal is.
2016. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Van, aki 6 cukorral issza.Le vagy maradva :)
2016. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, miért teszel egyáltalán kávét a cukrodba? De a viccet félretéve, ha eddig nem olyat ittál, akkor próbáld ki az Arabica kávét, az kevésbé keserű, mint a Robusta (igaz, hogy drágább). A másik lehetőség, hogy hígabbra főzöd a kávét, bár akkor az íze is csökken.
2016. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
probald meg mezzel helyettesiteni, mert a meznek nagyobb az edesito erzete. a fahej is segit az edesseg erzeten, de az lehet, hogy mar kicsit sok a kaveba...:)
2016. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Bajnak nem baj, csak ettől szoktak az emberek évente 10 kg-ot hízni.
2016. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit én tettem (nagyon sok kávét iszom, majd egyszer leállok, de lassan megy):

1. olyan kávét veszek, ami nem annyira keserű

2. tejpótlékot teszek hozzá. minél édesebb, annál jobb. nálam ez zsírtej, jó esetben kókusztej is van benne.

3. fokozatosan csökkentettem a cukormennyiséget (ami xilit volt vagy eritrit), egy ponton pedig elhagytam az egészet


Nagyritkán ma is kerül bele eritrit, de 20-30 alkalomból egyszer. Ha igazán jót akarok inni, akkor pedig méz, de az nálam már kilengés (a méz nekem közel sem édesít úgy, mint a cukor, de hogy mi mennyire édesít, az nagyon emberfüggő. s a cukrok íze is más, persze).


Csokival is meg tudom inni a kávét :D


Ja s amikor még nem volt gyakorlatom a cukortalan kávéivásban, akkor szegfűszeget, kakaót, néha vaníliát és rumot pakoltam bele, hogy ízesebb legyen. Bár ezt ma is megteszem.


De... nem olyan, mint az édes kávé, az tény. Nekem tökéletesen megfelel, de aki odafigyel a kávéra (ami nálam sokszor elmarad, grrr, minek iszom akkor? élénkíteni nem tud kicsit sem) és édes ízre vágyik benne, annak ez a fenti módszer sem lesz jó, azt hiszem.


Üresen nem tudom meginni a kávét s ez már nemigen fog változni. Ha NAGYON muszáj, akkor lenyomnám, de akkor a legrosszabb tablettákkal lesz egy szinten, s fejfájás miatt iszom.

2016. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Eritrittel próbálkozz.
2016. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton is ennyire édesen étkezel? Mert ha igen, három nap cukormentesség is csodákra képes (se gyümölcs, se csoki sem péksüti stb.). A párom 5 cukorral itta régen a kávéját, tartottunk egy ilyen kis "minidiétát", azóta elég neki kettő. Ettöl függetlenül csináltam neki kapásból egy ötcukrosat miután letelt a 3 nap, majdnem kiköpte :)

Ha nem ez a baj, akkor szerintem is a kávéd túl keserű, azon pedig (ahogy előttem is írták) többféleképpen is lehet változtatni. Az Arabica kávét javaslom én is, nincs benne az a jellegzetes "kotyogós" íz, mint a Robusta-ban, nem kell fél kg cukorral ellensúlyozni :)

2016. jan. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 52 éve iszom keserűn a kávét.

Ha utána iszok egy korty vizet, minden alkalommal konstatálom, a tengerészek miért nevezik édes víznek a nem-tengervizet...

2016. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!