Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Nem szeretem a vizet, mit igyak?

Nem szeretem a vizet, mit igyak?

Figyelt kérdés
Szoval hat reggel meg volt itthon 1 uveg Cola,ami hat estere elfogyott.. most meg szomjan halok. Kicsi korom ota nem iszok vizet,egyszeruen nem szeretem.Mit tudnak osszehozni amit ihatok?
2017. szept. 10. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Limonádé. Víz, citromlé, cukor.
2017. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Ezzel én is így vagyok. Csak kóla zéró... Csoda hogy élek.
2017. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

TEA!

TEJ!

ÍZESÍTETT VÍZ!

De a H2O alkot titeket is nagy részt és az infúzió nem is olyan kellemes mint hinnénk.

2017. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
A víz létfontosságú , a nyers gyümölcs is . Ha ízesítesz akkor nádcukorral mézzel tedd . Szénsav meg egyéb cuccok ártanak .
2017. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes, én meg ihatok akármit, csak a víz oltja a szomjamat.

Hogy nem lehet szeretni a vizet?

Olyan mintha azt mondanád, nem szeretsz levegőt venni.

Gondolom, mindenféle édes löttyre szocializáltak kicsi gyerekként és ezért lettél ilyen.

Mondd meg őszintén, nem vagy elhízva?

2017. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Én se bírom meginni a vizet, nem veszi el a szomjamat, kiszárad tőle a torkom, szintén szörpön szocializálódtam már gyerekként.. nem vagyok elhízott 50 kg körül voltam mindig is,cukrom is rendben van.

Ice teákat iszok mindig, abból is Jana-t ebbe nincs édesítőszer csak cukor de nem vészesen magas a kalória tartalma. Előtte lipton zöld teát ittam csak azt meguntam.

2017. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En is utalom a vizet, de sajnos a cukros lotyiket imadom. De hat egeszsegtelenek. Vettem hideg vizben is elkeszitheto gyumolcsteat, azt iszom izesites nelkul. Vagy 100%-os gyumolcslevet vizzel higitva. Vagy barmilyen gyogyteat. Sokkal finomabb (nekem), mint a viz
2017. szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyes helyeken valóban pocsék a víz, de a legtöbbet azért meg lehet inni, ha muszáj. Én csak unom néha (egész jó víz jön a kutamból, bár ittam már sokat jobbat is), de ezzel együtt sok vizet iszom (egészségtudatos szálkásításban napi 4 liternél erősen gondjaim lennének, ha nem innék vizet. nem mindig ennyit iszom, de szomjas fajta vagyok, no).


Most épp teázom, de pezsgőtablettás vizet is iszom (magnézium nekem úgyis kell, s erre gyerekként álltam rá, mivel a lakásunkban rossz víz volt, csak erős szomjúság esetén ittam meg. viszont anyós lakásában még akkor sem, ott kizárólag ásványvizet iszom, zöldséget, gyümölcsöt eszem. a kávéba is ásványvizet teszek, amúgy sokszor ihatatlan lenne). Néha limonádé, de az macerás meg elfelejtem s nem jól áll el... Kávézom is, de nem szeretem abból hidratálni magam, bár megoldható (egy időpben bement másfél liter, persze nem erősen s határozottan működött vízbevitelre, szomjoltásra, bár sima víz akkor is kellett egy kevés).

Aki elég nedves ételeket eszik, annak akár külön innia sem kell vagy nem sokat.


De vissza a jelen szituhoz (illetve ez már remélhetőleg a múlt). Őszintén szólva nehéz elképzelnem olyan helyzetet az ország tényleg legextrémebb csapvizeit nézve (de akkor vegyél ásványvizet), hogy az ember kegyetlenül szomjazik a csapvíz mellett. Ha nem is finom, mégiscsak víz.


Egyébként néha nem oltja jól a szomjamat a sima víz, ilyenkor szódát iszom, tartok itthon azt is.

2017. szept. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem,nem vagyok elhizva. Legalabbis szerintem a 49 kg pont megfelel nekem.
2017. szept. 11. 05:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok alternatíva van.

Kb. kismillió féle tea mindenféle ízben. És még sok pénzbe se kerül.

Én a yerba mate teáért vagyok most oda meg vissza. Cukor nélkül. Vagy kevés cukorral. Ha az ember egy-két hosszú hétre lemond a cukorról, akkor a rákövetkező időkben a kevésbé cukrozott italokat is jóval édesebbnek érzi.


Nagyon egészséges: író ("Buttermilk"). Tele van hasznos ásványi anyaggal. Enyhén savanykás. Otthon is lehet kapni édesített, gyümölcsös változatokat. Nagymelegben jó hűsítő.


Gyümölcsvíz: egy nagy üvegbe belepakolsz gyümölcsöket, gyógynövényt és ráengedsz vizet, aztán pár órára beállítod a hűtőbe. Cukor se nagyon kell bele. A víz átveszi a gyümölcs aromáját. Citrusfélékkel nagyon működik (héjastul), de az ananász-menta kombináció is finom.


Számomra kellemes frissítő még a 1:10 arányban felhígított alma- vagy narancslé: 1 dl 100%-os almalé + 1 liter víz.


Aromásított ásványvizek (boltban kapható, nincs bennük cukor).


Cukor helyett: xilit vagy eritrit. Előnyük: a xilitben kevesebb energia van, mint a cukorban, az eritritben egyáltalán nincs. Mindkettő cukoralkohol és tökéletesen cukorízük van. Hátrányuk: sokba kerülnek és nagy mennyiségben hasmenést okoznak (illetve hosszú távon, nagy mennyiségben fogyasztva képesek kinyírni az ember bélflóráját).


Én sztíviával édesítek, ez nem kerül sokba, természtes, nullkalóriás, viszont van némi mellékíze, úgyhogy kevés cukor + sztívia kombinációval nagyjából elérem italoknál a kellemes édességet.

2017. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!