Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A cukormentes üdítőitalokról...

A cukormentes üdítőitalokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Gondolok ilyenekre, mint a Zero Coca Cola, Zero Fuetea. Ha valakinek célja az egészséges étkezés akkor ilyeneket se fogyasszon?
2018. júl. 24. 11:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Fuzetea*
2018. júl. 24. 11:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jobb ezek nélkül, mert ezek is nagyon édesek, és eltolják az ember ízérzékelését (utána édesebb íz lesz csak elég édes neki). De nem kell mindig mindenben perfekcionistának lenni. Az egészséges étrendbe időnként belefér az ilyesmi, és maradhat valaki egészséges úgy is, hogy rendszeresen iszik ilyet.
2018. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Sokan szeretik, de én még 1 szintetikus édesítőszerrel sem találkoztam, aminek ne lett volna borzalmas utóíze. Ha egészségeset akarsz inni, akkor a cukortartalmút vedd (glükóz, fruktóz) mert az legalább természetes tápláléka az embernek, ellenben az aszpartámmal, aceszulfámmal, stb, amik semmire sem alkalmasak az ízlelőbimbóid átverésén kívül. És akkor még nem beszéltünk a szintetikus édesítőszerek állítólagos káros hatásairól.
2018. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A cukor maga nem hízlal, és nem is egészségtelen. Nincs benne vitamin, stb, de ettől még nem egészségtelen, csak "közönbös". Sportolók versenyek, edzések közben tömény cukrot isznak, (zselé formában). Nekik a gyorsan felszívódó energia kell olyankor. Tehát a cukor lehet kifejezetten hasznos is egyeseknek.


Az üdítőitalokkal más a helyzet. Mindegy, hogy a cukros/cukormentes fajtákról van szó. Az üdítőitalokban vannak káros, egészségtelen összetevők.

De az átlag ember csak a cukor miatt aggódik... mert az meglátszik az alakján, ha sokat kalóriát eszik, és még kalóriagazdag üdítőket i iszik víz helyett.

De azzal nem sokat törődnek, hogy a szervezetüknek milyen az üdítő.


Szóval ha a cél az egészséges életmód, akkor ne fogyassz üdítőt, legyen az cukros, vagy cukormentes. A cukor nem oszt, nem szoroz ha a színezékeket, ízfokozókat, stb meg így is-úgy is megisszuk.

Néha lehet inni üdítőket, de ha valaki 100%-ig csak egészséges dolgokat fogyaszt, az igyon otthon készült ice tea-t, limonádét, gyümölcslevet.

Ja igen, még egy valami. Azok, akik zero cuccokat isznak, általában többet isznak abból az üdítőből, mint azok akik a cukros változatot szürcsölgetik, kb víz helyett isszák, mivel nincs benne energia. Na de azért csak van abban valami...

2018. júl. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Zero Coca Cola nem fér bele az egészséges étkezésbe sajnos, cukorral és cukor nélkül is nagyon egészségtelen. Én heti 1x fél litert megengedek magamnak, főleg valami nehéz kaja után, de a csontokra pusztítóan hat, nem ajánlom.

A cukormentes teákból sokat iszom, de törekszem az aszpartám menteseket előnyben részesíteni (pl Xixo tea). A mesterséges édesítők közül az aszpartám, ami húzós, és megoszlanak róla a vélemények. Olvasni olyat, hogy rákkeltő, hát nem tudom. De szerintem belefèrnek az ilyen teák az egészséges életmódba, lehet fogyasztani nyugodtan

2018. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokáig ittam ilyesmiket és nagyon szerettem az ízüket, de sajnos kiderült, hogy a migrénem egyik kiváltó oka az édesítőszerek, így kizártam ezeket az életemből.
2018. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kóla eleve nem egészséges, s a cukrot és a legtöbb édesítőt is kerülöm, számomra különösen ártalmasak, gyümölcsből is megárt a töméntelen cukor.

A tipikus olcsó édesítőknek utálom az ízét, így az édesítős cuccok nálam kiesnek.

2018. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha valaki elkezd fogyózni, de nagyon hiányoznak neki az édes italok, akkor tökéletes lehet neki, mert ugyanolyan az íze. A cukormentes rágónál vagy fagyinál ugyanez a helyzet :)
2018. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én még olyan cukormentes üdítővel nem találkoztam aminek ne lett volna furcsa mellékíze . 10- ből kiszúrom az egyet ami olyan.Nagyon nem szeretem. Egyet találtam ami iható apenta gyártmány . Így vagyok a vegán, vagy hús pótló termékekkel is 1000 közül is kiszúrom. Nem szeretem őket. Inkább iszom csökkentett energi tartalmú üdítőket, vagy ásványvizet.
2023. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!