Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A lúgos víz valóban jótékony...

A lúgos víz valóban jótékony hatással van az egészségre, vagy csak néphülyítés?

Figyelt kérdés

#lúgosvíz
2018. szept. 18. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem bevált gyomorbaj ellen. Előtte nem igazán tudtam megenni egy hagymás ételt, vagy almát, mert a gyomrom kiborult. Azóta viszont kisebb mennyiséget tudok fogyasztani.
2018. szept. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
kicsi almaecetet szoktam mostanában inni. bár sav, mégis lúgosít. azóta kevesebbet fáj a gyomrom.
2018. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Én csak enyhén lúgos vagy semleges ph-jú ásványvizet tudom meginni(pl Mizse), gyomor problémák miatt. Az enyhén savas ph-jú vizektől(pl Natur Aqua) fáj a gyomrom. Egyébként a cikkek, amiket olvastam mind az írják, hogy az enyhén lúgos vizek a legjobbak a szervezet számára, persze rendszeresen cserélgetni kell a fajtákat.
2018. szept. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
A sok hús tejtermék steril főtt meg modern ételek dolgok finom liszt kristálycukor savasít , a csont romlik a test náthás a sav túlteng és köszvény hályog keletkezik . . Ezért nyers termések sok enzim sok tiszta víz teljes kiőrlésű gabonák méz nádcukor köles árpa segít
2018. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
ha "lúgosításra" akarnád használni arra biztos hogy hülyeség mert az néphülyítés, de mint írják sok savra, refluxra jól jöhet. más véleménye szerint eleve hülyeség mivel minden ásványvíz lúgos. ez talán egy minimálisan jobban. csak azt nem tudom hogy nincs-e ennél is úgy mint a szódabikarbonánál hogy hiába tesz jót mert közömbösíti a gyomorsavat, de utána ahogy ezt érzékeli a test mégtöbbet kezd el termelni
2018. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Mi is lúgos vizet iszunk, a Coop-ban kapható Szivárvány aqua-t. Szerintem jó,nekem ízre is jobban tetszik,mint a sima vizek. Valóban segít a savtúltengésen is.Mikor érzem,hogy nem jó a gyomrom,mert valami olyat ettem,ami savat pkozott, iszok egy pohárral,és nem sokára könnyebb. Nem vettem észre,hogy emiatt több savat termelne a szervezetem.
2018. szept. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Topor G ***** válasza:
57%

Mit tartunk lúgos víznek?

A víz pH-ja (kémhatása) az oldott sók (elsősorban kalcium- és magnézium-karbonátok, hidrogénkarbonátok) és az oldott CO2 gáz arányától függ. Az arány számítását ne írjam le, lényeg, hogy a kémhatás emelhető a szén-dioxid kiűzésével, ami csekély mennyiség ugyan (10-20 mg CO2), de mégis képes fél, kevesebb sót tartalmazó vizekben akár másfél pH-értéket is emelni.

Jobban mutatja a vizek lúgosságát tehát a keménység, vagy pontosabban az egyes oldott sók mennyisége. Én inkább a kalcium-és magnézium mennyiségét nézném, ezek vannak potitív hatással a szervezet savasságára. A nátriumionok ugyan még jobban növelik a kémhatást, de a túlzott Na+-bevitel negatív hatásai ismertek.

Egy reklámozott, pH 8,2-es víz tehát nem biztos, hogy jobban "lúgosít", mint egy magas kalciumtartalmú, de a szénsavtartalom miatt csak 7-es pH-jú víz.

2018. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Téves hipotézis a lúgos víz ivása mert a gyomorban a savas kémhatást lecsökkenti ami feltétlen szükséges lenne a jó emésztéshez. Molnár Albina előadásait ajánlom megnézni (ő orosz anyanyelvű de jól beszél magyarul a You Tube-on több előadása is fent van) aki elmondja a sejten belül kell lugositani nem a gyomorsav ph értékét lecsökkenteni. https://www.youtube.com/watch?v=TVQvPBlVZDI&t=719s
2018. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
2018. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te megvetted a könyvét is utolsó?
2021. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!