Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a kedvenc röviditalod...

Melyik a kedvenc röviditalod (whisky, vodka, brandy, pálinka, abszint, tequila, cognac, rum stb. ) és miért? Hogy iszod az adott rövidet; kísérővel v. anélkül, esetleg vmilyen koktélba keverve?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy kinek mik az italozási szokásaik ill. hogy melyik embernek milyen az ízlése.


Pl. nekem a minél tisztább és semlegesebb ízű vodka, általában vmilyen citrusos italba keverve, a tequlia Margaita koktélként, a minél jobb whisky pedig jéggel, kevés szódával (ha rosszabb, kólával) felöntve a kedvencem. Vm. a nagyon jóféle, legalább min. 10 éves magyar pálinka. Nálam sokat számít hogy jó és kellemes íze is legyen az italnak, mivel az alkohol hatásán kívül a jó íz extra boldogsághormonokat szabadít fel az agyban, ergo plusz euforikus hatást okoz.)


2019. júl. 30. 11:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10-15 évvel ezelőtt ittam sokfélét, nem voltam válogatós, ma már ha rövidital, akkor pálinka, bármi mást elutasítok, mert tudom, hogy rossz vége lesz (egy felest sem!).

Azon belül, amit igazán szeretek a cseresznye, a kajszi, és a bodza a nagy kedvenc. Szilvát kedvelik talán a legtöbben, én annyira nem vagyok oda érte.

2019. aug. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az íz természetesen nagyon sokat számít nekem, csak azért nem fogok meginni egy piát, mert minőségi, ha amúgy nem ízlik! A vodkát nem igazán szeretem, legfeljebb jól felöntve bármi édessel, azon kívül viszont minden más rövidet csakis tisztán iszom!

Whisky-ből csakis az amerikai bourbon whiskey-ket szeretem, de azokat nagyon, mindegyikből az alapverziót, a Jack Daniel's és a Jim Beam kellemesen füstös-szenes utóízét nehezen tudnám valaha is megúnni, imádom őket!

Likőrből többféle van, amiket kóstoltam és nagyon szeretek, például: St. Hubertus, Jägermaister, Unicum Szilva, Jack Daniel's Fire, Armillar Amaretto, Fütyülős pisztáciás macaron, Malibu kókuszlikőr, valamint az Angelli és a Queen Margot krémlikőrök.

Abszintot eddig csak egyszer ittam, Green Tree Fairy zöld abszintot (70%), az is nagyon finom volt!

2019. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Iszogatni az ízéért a cognacot meg a brandyt szeretem,pl Hennessy,berúgni meg boroskóla vagy vodka-fanta,nyilván egy 10 rongyos piából nem rúg be egy átlag kelet európai:D
2019. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#12-es vagyok. Én sose rúgok be, csakis mértékkel iszom, de attól függetlenül egy 10 rongyostól is be lehet rúgni, nem az ár számít, hanem a mennyiség és a szeszfok!
2019. aug. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
29%
Na meg látom, valaki elég nagy lábon él, ha egy 10 rongyos pia neki semmi!
2019. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#12

Félreértettél,nyilván be lehet rúgni 100.000Ft-os italból is,én arra értettem hogy anyagilag nem jövedelmező 10 rongyos piából berúgni(legalábbis nekem) meg mint mondtam,egy átlag kelet európainak sem.

De ettől függetlenül nyilván be lehet rúgni hennessyből is az ereje megvan hozzá:D

2019. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Pálinka és single malt whiskey. Néha egy minőségi brandy. Keverni nem szeretem, a vodkát utálom. Néha-néha egy Kraken (rum). Koktélokat nem iszom.
2022. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!