Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintem az alkohol hátráltat...

Szerintem az alkohol hátráltatja a tanulmányaimat. Ti is voltatok így vele?

Figyelt kérdés

Az a vicc, hogy 2 évvel ezelőtt még semmi bajom nem volt, ha néha elmentem bulizni, akár hajnalig is, most viszont teljes KO vagyok már pár sörtől. Pénteken elmegyek sörözni haverokkal, megiszok kb 6 sört, 2-re hazamegyek. Szombaton délben ébredek, és még utána is egész nap használhatatlanul másnapos vagyok, tanulás esélytelen. Aztán este alig bírok elaludni, hajnal 4-kor is csak nagy nehezen, vasárnap megint délben kelek. Még vasárnap is érzem, hogy nem vagyok 100 %-on. Aztán marad pár órám tanulni, kimosni a ruháimat, meg minden. Aztán egész héten az megy, hogy éjfél előtt nem bírok lefeküdni, péntekre már krónikus alváshiány gyűlik össze. Így viszont figyelni se nagyon tudok órákon meg teljesíteni. Szóval egy ilyen buli (még csak nem is igazi buli, csak pár óra sörözés meg dumàlás...) egy hétre kizökkenti a bioritmusomat.

Ti is voltatok hasonló helyzetben? Költői kérdés: le kéne szoknom teljesen? Legkésőbb éjfélkor felállnom és hazamennem, ha ennyire érzékeny vagyok?



2019. szept. 24. 15:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy hátráltatja. Nem alszik jól ivás után az ember, másnapos is lehet. Sokan azt hiszik egy piálás után alszik a legjobban, de attól hogy leszedálod magad még nem lesz tényleg pihentető, a szervezetednek megfelelő az alvás. ja, meg pusztítod vele az agysejteid.

Nem kötelező minden Pénteken elmenni inni. Lehet lazítani, kikapcsolódni máshogy is. Vagy ha már elmész akkor mértékkel szabad csak.


Én is minden Pénteken (sokszor Szombaton IS) elmentem inni egy időben, aztán amióta félévente csak 1-2 alkalommal iszok, de akkor is keveset, sokkal jobban alszom, jobb a kedvem, jobb a teljesítményem. És az a helyzet, hogy a teljesítményed elsősorban az határozza meg, hogy mennyire jól tudsz alduni.


Ha jelzi a tested, hogy nem kéne csinálni akkor halgass rá és ne igyál. Aludj minden nap 8 órát. Csináld ezt egy darabig, aztán nézd meg jobb lett-e a helyzet. Ha igen, akkor egyértelmű mi volt a gond.

2019. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne igyál annyit, amennyit nem bír a szervezeted.

Nem értem egyébként...futni sem állsz neki 20 km-t, ha kidőlsz 5 perc után. Piából mért vágsz be annyit, amennyit nem bírsz?

2019. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%
Orvosi eset.
2019. szept. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolnám, hogy ha már muszáj, és csak a sörözés jelenti számodra a kikapcsolódást, oké, menj, igyál meg 1-2 sört, ne maradj sokáig, feküdj le időben.

És a felszabaduló idődben sportolj valamit.

Hidd el, ég és föld. Át fogod értelmezni magadban a "lazulás" meg "pihenés" fogalmát.

A tanulás is jobban fog menni.

Edzettebb leszel, egészségesebb.

S nem utolsósorban, nem leszel 30 éves korodra egy kiégett, lecsúszott alkoholista roncs.

Hanem egy normális, diplomás, edzett ember.

Szerintem megéri.

2019. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!