Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Berúghattam ennyi italtól?

Berúghattam ennyi italtól?

Figyelt kérdés

Megittam 1 vizes üveg kupaknyi unikumot. Eléggé gyorsan húztam fel viszont 10 perccel utánna ettem 2 szelet sonkás kenyeret.

Eddig 1x ittam, szilveszterkor (ott voltak a szüleim, otthon voltam) 3 deci bort.

Mondjuk az eléggé gyenge, édes volt, de akkor is ettem utánna és így is becsicsentettem (csak hülyeségeket beszéltem meg szédültem nem lettem másnapos)

Az a kérdésem, hogy szerintetek be fogok-e rúgni az unicumtól, egyáltalán ez erősebb mint a bor?



2019. nov. 8. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az a vizes üveg kupaknyi? Ha jól sejtem max. 1 cl, attól kizárt, hogy berúgtál volna.
2019. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

“ Megittam 1 vizes üveg kupaknyi unikumot. Eléggé gyorsan húztam fel”


Hát ezen nagyon jót nevettem, köszi :DDD

2019. nov. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát 1cl unikumot nem is lehet lassan meginni :D mint már mondták ennyitől 100% hogy nem rúgsz be. Erősebbnek erősebb, mert a bor alkoholtartalma jellemzően 10-15% az Unikum meg 40%-os de 3 deci borba még ha 10%-osat veszünk alapul akkor is 7 és félszer annyi alkohol van mint 1cl unikumba.
2019. nov. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy kupaknyi az semmi, még egy tinédzser számára is jelentéktelen mennyiség! Ráadásul ha utána eszel, az étel felszívja az alkoholt, tehát pont hogy inkább úgy kéne kevésbé hatnia, nem tudom, hogy a Te szervezeted hogyan működik, miért fordítva?! :/ :D

Amúgy a becsiccsentés és berúgás között van különbség: becsiccsentésnél csak szédelgős, mámoros állapotba kerülsz, de emlékszel mindenre, berúgásnál viszont már tényleg van "filmszakadás" és másnaposság!

2019. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyitől még egy ázsiai óvodás se rúgna be. :)


Abban a 3 deci borban is jelentősen több alkohol volt, mint 1 vizes üveg kupaknyi(imádom ez a mértékegységet:D) Unicumban.

2019. nov. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Átlagosan aki nem igazán bírja a piát, ők egy felest már megéreznek. Nincs olyan ember aki 1 cl-től be tud rugni :D
2019. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat nem, nem rúgtam be.

Azóta edzettebb lettem (nem iszok sokat) most a kávé/csokilikőrt szeretem és megtanultam értelmezni a %-at xd.

2019. dec. 31. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!