Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen ételtől-italtól fáj...

Milyen ételtől-italtól fáj egy újszülött hasa? Mármint az anyatejen keresztül.

Figyelt kérdés
Annyi mindent tiltanak ilyenkor a szoptatós anyukának, de az érdekelne, hogy Ti mit tapasztaltatok? Tudom, hogy van például, hogy k betűseket nem lehet, meg ilyenek, de Ti mit vettetek észre, mitől fájt a babátok hasa?

2012. nov. 20. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagymás étel (főzve, nem nyersen) és spenót (a fokhagyma miatt). Mondják a tojást, a tejet is.
2012. nov. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem fáj a hasa, akkor mértékkel, de egyél nyugodtan. Furcsa, de minél többmindent eszel, annál jobb evő lehet majd ő is.
2012. nov. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a paradicsom és minden tejtermék a listára került :( először hasfájósak voltunk, amikor ez elmúlt, durván pöttyösek lettünk. Azóta túl fűszereset sem ehetek és még 1 dl tej is kiüti a pofiját....
2012. nov. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Ha a babádon nem észleled semmi jelét az allergiának vagy hasfájásnak, akkor mindent ehetsz.


Nálunk semmi sem okozott semmi problémát. Az első gyermekemet 18 hónapig szoptattam, úgy hogy az első 6 hónapban csak anyatejet kapott és mellette volt tejtestvére is. Tehát két gyerek is kapta a tejemet, egyiknek sem volt semmi baja, pedig ettem mindent: k betűst, babot, tejterméket, epret...stb A fiam azóta is mindent megeszik, semmire sem allergiás. (4 éves)


Most, a másodiknál sincs semmi probléma és most is két gyereket "etetek".

2012. nov. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én mindent ettem,k betűseket is,szénsavasat is ittam,soha nem fát a babám hasa.ha egy baba hasfájós,minde1 mit eszel vagy mit nem,akkor is fájni fog neki.
2012. nov. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
csípős ételeket nem ehetek, azon kívül minden mehet
2012. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

A naggyal bármit megehettem, semmi baja nem volt.

Most a koffeinos kávé, a fejtett bab, a jégkrém, a napi 2 decinél több tej, a görögdinnye és a káposzta van/volt "tiltólistán", ezek csavargatják a pocakot.


De valóban, bármit ehetsz, nincs semmilyen általános tiltás, ez felesleges rápara! Max. annyi, hogy ha valamiben bizonytalan vagy, abból egyszerre csak keveset, és figyeld utána, hogy reagál-e rá a babád.

2012. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1. gyerekemnél csak a káposzta volt tiltólistás, 2. gyerekemnél pedig a tejtermék (sajnos a tejcsoki is).
2012. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!