Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen az Unicum Riserva?

Milyen az Unicum Riserva?

Figyelt kérdés

A családom nagy Unicumos, így azon gondolkoztam, hogy Karácsonyra apukámat meglepem ezzel a különlegesebb változattal.


Hogy leteszteljem az egyik helyen megkóstoltam, viszont íze alig volt és elég gyengének is éreztem. Olyan volt, mintha vizezett Unicumot innék, pedig a készítési eljárást olvasva nem éppen erre számítottam.


Velem itattak valami felvizezett löttyöt vagy ez tényleg ilyen gyenge és vizezett Unicum ízű?



2019. nov. 25. 23:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne,párom már rég szemez vele a boltokban de kisebb változatot nem láttam belőle...Így minket is visszatart a kérdés hogy jó vagy nem?
2019. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

A Riserva tokaji aszú borral van keverve, és olyan hordóban is érlelik amiben az aszút érlelik. (valószínűleg azért ez a párosítás, mert abban az évben amikor ezt ötleteték, Zwack Izabella elkezdett borászkodni Magyarországon is) Tehát kicsit olyan boros az utoíze, szerintem nagyon finom, legalábbis jobban ízlik mint a hagyományos, és annyiban különbözik még, hogy míg a sima 40%-os alkoholtartalmú, addig ez 35%-os, kevésbé csípte a torkom



Szerintem jobb ötlet esetleg a Zwack Múzeumba egy mentor programos látogatás pl, mert lehet apudnak nem izlene, ha pl nem szereti a bort..

2019. nov. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

A Zwackék úgy tudják, hogy a Riserva is 40%-os, és én nekik hiszek!


[link]

2019. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor lehet a szilvással keverem, mi épp voltunk náluk látogatni, aztán végig kóstoltuk őket..


Ha ők 40%osnak mondják akkor biztosan annyi

2019. nov. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 2


[link]

2019. nov. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, látom valószínűleg tévedtem, de valamelyik unicum fajta nincs 40%, a mentor programon mondták csak nem tudom melyik az :D


Na mindegy, ettől függetlenül a Riserva finom.

2019. nov. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Az Unicum szilva(34,5%)és az Unicum Next(30%) a gyengébbek.
2019. nov. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És mennyire éreztétek erősnek? Mert én elég rosszul bírom a töményt, mindig beleborzongok. 40%-ot meg kellene éreznem, de ezt gond nélkül tartogattam a számban és nyeltem le.
2019. nov. 26. 09:07
 9/11 Phoney ***** válasza:
100%

Nagyon jó, de sokkal kevésbé keserű, és (nemcsak emiatt) jóval édesebb illatú, mint az Unicum, elég meghatározó benne az aszú mézes édessége.

Ha az Unicum fanyar-keserű jellegére fixálsz rá, akkor tűnhet vizesnek, mert az nem nagyon van meg benne, de amúgy elég telt íze van. Szobahőmérsékleten legalábbis, mert ezt a likőrt nemcsak fagyóba, de hűtőbe se érdemes tenni.

2019. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Riservát még nem ittam de az alkoholtartalommal kapcsolatba megjegyezném hogy igen a Riserva 40%. Gondolom azért pontozták le azt aki leírta hogy a next 30 és a szilva 34.5% mert hogy a szilva 35%, de nem, idéntől 34.5%-os nem 35 nyilván a népegészségügyi termékadó miatt amit a pálinkák és a gyógynövénylikőrök csak idén kaptak meg és 35%-tól tartozik egy ital magasabb adóhatály alá. Na most Ugye a Jager is 35% de annak a receptje nyilván nem fog megváltozni a hülye magyar adók miatt ígyis van elég bevételük világszerte kb. leszarják hogy Magyarországon mennyi adó kerül a termékükre, de Unicum szilvából azért messze itthon adnak el a legtöbbet nekik nagyon nem mindegy hogy mennyi adó van a terméken és mivel csak 0.5%-ot kellett csökkentsenek az alkoholtartalmán nyilván megtették.
2019. nov. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!