Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ki mennyi sört bír meginni...

Ki mennyi sört bír meginni anélkül, hogy berúgna?

Figyelt kérdés
Kedves fiúk és lányok, arra vagyok kíváncsi, hogy ti hány pohár/korsó/üveg sört bírtok meginni úgy, hogy ne legyetek még részegek?

2020. márc. 16. 14:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sok múlik a sör erősségén, de még sokkal több múlik az időintervallumon azaz, hogy mennyi idő alatt iszom meg.

Ha gyorsan iszok kb 1 liter/óra sebességgel, akkor 4-6 db (2-3 liter)után már mindenképp részeg vagyok, még ha nem is nagyon.

De, ha pl olyan van, mint pár hete hétvégén, amikor kerítésnek ástunk alapot, és egész napra eloszlik a megivott mennyiség, akkor 10+ db sör is le tud csúszik anélkül, hogy részeg lennék.

25/F

2020. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok alkesz, de csakis minimum 5%-os sört szoktam inni, az alatt nekem gyenge, főleg mivel abból már egyetlen doboz is elég (fél liter), hogy megérezzem a hatását, azt a kissé szédelgő, mámoros állapotot, pedig bírom a piát! Ha buli van, akkor 1 nap max. 3 sör, amúgy meg buli nélkül hetente max. 3-4 sör, többet nem szoktam, tudom hol a határ!

Nem tudom, mennyire számít berúgásnak az, ha csak rosszul van az ember, meg hány, és vibrál a látása, de nem fáj a feje, és emlékszik is mindenre :/ Velem pontosan ez történt amikor 1 nap semmit nem ettem, majd este többmindent is, és utána 2-3 óra alatt megittam az egész 1 literes doboz 10%-os Faxe-et, amit aznap vettem, hogy megkóstoljam.


32/F

2020. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

Azert en tobbfele modon tudok reszeg lenni … melyik állapotra vonatkozik a kerdes?

3-tol meg csak bufizem, 4-tol mosolyog a szemem, 5. utan kezdem fickósnak erezni magam, 6-tol kezdodik a retyora jaras, 7-8 korul osztom az eszt, 12 utan kezdek okoskodni (ilyenkor meg siman bringára ulok) … tobbi mar titok

2020. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok sörös abszolút. Nagyon ritkán iszok sört (mivel az itthoni sörök nagyrésze szerintem ihatatlan - főleg a dobozosokat utálom).


Viszont mikor Szlovákiában voltam, ott olyan jóízűen ittam a csapolt sört, mint azelőtt semmilyen más italt. Tudniillik Szlovákiában egyrészt rendkívül jó minőségű a víz, másrészt nagyon jól értenek a serfőzéshez - valszeg a csehektől átvett praktikáknak köszönhetően - de ez meg is érződik az ottani sörök minőségén.


Párkányban (Šturuvo) van egy Green pub nevű hely, aholis 18 féle vágott (és persze frissen csapolt) sört mérnek.

Azon a helyen van egy "kihívás" is; ha végig bírod inni mind a 18 sört egymás után, kikerül a neved a "dicsőség táblára".


Mi barátokkal voltunk kint Párkányban, és úgy döntöttünk, bevállaljuk ezt a "sör kihívást". Azt tudni kell hogy ott 3 dl-s poharakba mérik a söröket, és a leggyengébb sör alkoholtartalma is kb. 5%. Én a 14. pohárig bírtam. (Mondjuk ez azért is volt így, mert először egy kávéval indítottam - este 18:00-ra mentünk oda. Egy egynapos iszogatós kiruccanásra mentünk ki Párkányba, délelőtt jól besöröztük és megittunk egy csomó Becherovkát, utána bekajáltunk, elmentünk a szállásra pihenni egyet, aztán úgy mentünk a Green-be. A Greenben pedig a sör mellé adtak korcsolyát is - sós mandulát, fokhagymás meg füstölt sajtot, szóval lehet hogy ezért bírtam ki 4,2 l 5%-os ill. annál jóval töményebb sörök megivását).


[Amúgy nagyon jó hely a Green pub, ajánlom mindenkinek, aki Párkányba látogat.😉]


29/F

2020. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34 éves vagyok, de sosem értettem, hogyan bír valaki meginni egyszerre három korsó sörnél többet. Nem is feltétlenül a benne lévő alkohol miatt, mert ha csak ezt nézem, akkor ennyit, vagy ennél többet már én is fogyasztottam rövid időn belül. Hanem egyszerűen a folyadékmennyiség miatt, én még vízből sem bírok több mint másfél litert meginni egyszerre, akármilyen szomjas vagyok.
2020. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 MolotovPunk ***** válasza:

Bármennyire hihetetlen,de sörtől is be lehet rúgni.Főleg nyáron nagy melegben.Én kb igazán úgy 7-8 üveg sörtől már ittas vagyok,de még tudok azért magamról.Persze szerencsére ritkán iszok meg annyit.Csak bulikban,vagy esetleg rendezvényeken csúszik le olyan nagy mennyiség.Ha viszont megiszok 2-3 sört,azt gyakorlatilag meg sem érzem.


32/F

2020. márc. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Én már fél liter után szédelgek, pedig 115 kg vagyok. Nem szoktam inni, egyedül a sört szeretem, de 1 liter után már kimondottan jó kedvem van.
2020. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!