Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
Szinte nincs olyan nap, hogy ne innék egy sört, ha kettőnél többet iszok nem tudok megállni, minimum 8-at le akarok olyankor gurítani, de még kannásbort is meginnék (2 sör után, "józanon")
2019. jún. 4. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban nem a mennyiségtől lehet valakit alkoholistának nevezni, hanem a rendszerességtől. Mivel naponta 1-2t megiszol, ezért azt lehet mondani, hogy igen. Ahogy írod, nem jó felé haladsz, úgyhogy válts irányt, mielőtt még a mennyiség is megnövekszik.
2019. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kicsit.
2019. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus egy függőség. Mindennap azt érzed, hogy inni kell, benne van a gondolataidba, hogy inni kéne, akkor már baj van. Onnan általában csak lefelé vezet az út. Onnan meg kegyetlen nehéz vissza fordulni.

Tudom, mert volt olyan időszakom, mikor nem tudtam úgy elmenni kocsma előtt, hogy ne menjek be.

2019. jún. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2019. jún. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Szeretem az ilyen "alkoholizmusnak számít-e" kérdéseket. Aki többet iszik aszerint nem, aki kevesebbet aszerint igen.
2019. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5: Dehogyis. Megvan a pontos szakmai definíciója az alkoholizmusnak. Ha bemész a családsegítőbe, a faliújság tetején el is olvashatod.
2019. jún. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5: Itt is van egy kérdőív az eldöntéshez:

Szukseged van-e az AA-ra.doc

[link]

2019. jún. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ma hazamész és meg tudod állni, hogy ne igyál semennyit és nem is hiányzik, akkor nem. Amennyiben szükséged van rá, akkor az vagy. Szerintem a napi szintű alkoholfogyasztás egy idő után függőség.
2019. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!