Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cider készítés lufit használva...

Cider készítés lufit használva kotyogósként?

Figyelt kérdés

Alma préselményből elkezdtem cidert készíteni demizsonban, normál kotyogóssal, stb, de maradt még almalé.


Így gondoltam azt ilyen "tákolmány" módszerrel készíteném el. Fertőtlenítettem egy szénsavas üdítős PET palackot, és szívószálból, lufiból, és egy pohár vízből elkészítettem egy kotyogóst.


Kérdésem arra irányulna, hogy a lufinak sokadik mosás után is gumi szaga van... Mennyire befolyásolja ez a cider minőségét? Rossz szaga lesz?



2020. jún. 17. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A cider túlnyomás alatt készül, ha kotyogót (s nélkül) teszel rá, bor lehet legjobb esetben belőle. Savfok mennyi?
2020. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Almabort készítek, és majd utólag rakok bele még cukrot, hogy szénsavasabb legyen.


Nem tudom sajnos a fokokat, még elég kezdetlegesen csinálom. :\

2020. jún. 17. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:

A lufi nem jó kotyogónak, te. Gyógyíts rá a kupakra valami vékony műanyag csövet és a végét dugd bele egy pohár vízbe. Vagy ha várható, hogy csinálsz még ilyet akkor irány az első gazdabolt és veszel egy gombóc fagyi áráért egy rendeset.

[link]

2020. jún. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha egy csövet rá tudsz applikálni a demizson szájára úgy, hogy az nem ereszt, akár úgy, hogy egy lufin átböksz egy csövet vagy egy szívószálat és körbeszigszalagozod, a lufi meg rá a demizson szájára a szívószálat meg beledugod egy pohár vízbe... ha így csináltad, akkor az lényegében egy kotyogó. :) Nem pénz tényleg egy gyári, de ha nincs a közelben gazd.bolt vagy zárva, akkor megteszi. Nem fogja átvenni a gumiszagot.

Cukrot majd a palackba tedd, és zárd le avagy nyilván akár palackozás előtt oldj föl benne cukrot, ugyanúgy jó, csak ki kell számolni mennyit, ha túltolod, kihabzik, s mint valami gejzír, úgy tör ki felbontáskor. :D Szerintem ha a sörnél ajánlott 1 gramm/deci arányt tartod, akkor az optimális lehet, én annyit szoktam. Most épp meggyel próbálkozom, hát majd kiderül...

2020. jún. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!