Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen olcsóbb kategóriás...

Milyen olcsóbb kategóriás whiskey-k ihatóak? Vagy nem tér el jelentősen az ízük? A Ballentine's-t próbáltam, de majdnem visszajött, annyira rossz volt.

Figyelt kérdés
Nem nagyon bírom az italt. Nem is az erősségét, az ízét nem szeretem. Szeretnék tényleg finom Whiskey-t inni, aminek nem csak tömény etanol íze van. Azt olvastam, hogy az ír whiskey-k enyhébb ízűek, sokak szerint finomabbak. Érdemes lenne mondjuk Jamesonnal próbálkoznom? Vagy mit javasoltok?

2021. jún. 10. 08:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha berúgni akarsz a whisky-től, de nem bírod az ízét, ne szégyelld kólával (Coca-Cola) felönteni; fimom és nem olyan tömény.
2021. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Ballentine's annyira jellegtelen viszonylag semleges ízű,hogy nincs benne semmi zavaró ami miatt nehéz lenne lenyelni.

Úgyhogy ha azt majdnem visszaöklendezted,akkor valószínűleg semelyik olcsóbb whiskey nem fog ízleni neked.

2021. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes még próbálkoznod, csak nem feltétlen egész üvegekkel. Szobahőmérsékleten jéggel nekem a Bulleit Bourbon narancs címkéje a kedvencem, cserébe az elmúlt évek tömeg whiskyei nem csúsznak jól, régen meg tökre élveztem őket, igaz a receptek is változtak azóta.

Ha most nyáron több ivós összejövetel is tervben van, érdemes lehet összerendelni több fajta piát egy webshopból, főleg olyanokat amiket nem látsz a Tescoban. De a megfizehető spéci üvegesektől meg egzotikus piáktól ne várj csodákat, ott a hangulatért fizetsz.

2021. jún. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 qkker1 ***** válasza:
66%

"A ballantines az egyik legjobb whiskey. Ajánlanám a vizet. Az nem lessz erős."


Az egyik leggagyibb inkább.

2021. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A bort és a sört szeretem. A tömény ihatóságán meg sokat segít, ha jól be van hűtve. Sokszor szobahőmérsékleten ittam töményt, ami elég kedvszegő. A whiskeyhez azért ragaszkodom, mert gyönyörű színe van, és csak tudnia kell finomnak lenni. Nem hiszem el, hogy nem tud finomabb lenni, mint egy párezres vodka. Plusz a whiskey az "italkultúra" szempontjából a lehérdekesebb alkohol. Csak el kell képzelni, hogy a gazdagok és a maffiózók is gyakran egy pohár whiskeyvel a kezükben vannak ábrázolva filmekben. Ilyen egyszerűek az okaim :D.
2021. jún. 10. 16:12
 16/24 Phoney ***** válasza:
100%

Azért úgy tervezz, hogy a minőségi tömény manapság eleve nem olcsó szórakozás (az élvezhető sörhöz-borhoz képest sem), de a whiskyk ára különösen megugrott az elmúlt években, szóval egyre nehezebb "mindennapi" árkategóriában bármi élvezhetőt találni.

Az ír whiskyk alapvetően nem jobbak, de igaz, hogy általában letisztultabb, "fiatalosabb" ízük van, amit gyakran az is élvezhet, akinek még nem alakult ki a rövides ízlése.


Ha 10e alatt keresel valami élvezhetőt, akkor egy Bushmills Black Bush (ír), Moneykey Shoulder (skót), olcsóbban esetleg Heaven Hill bourbon (ha találsz 4-5 ezer közt, többet nem ér), igazából ár/értékben ma a Jack No.7 se olyan rossz, de inkább kóstold meg bárhol, mielőtt megveszel egy üveggel. Vagy az Bulleit Bourbon, az nekem is az egyik kedvencem volt 10 alatt.


Az ilyen "ha nem ízlett a Bali, akkor a többi sem fog" hülyeségekre ne hallgass, a legtöbb tapasztalt whiskykedvelőnek NEM ízlik az alap Bali, max. egy részük ihatónak tartja. Igaz, hogy mai formájában nem sok íze van, de az a kevés viszont szar. Én pl. 10+ éve az akkori alap skót blendekkel kezdtem, és azóta jó sok mindent megkóstoltam kb. 4–20 ezer közt, de azt a sok émelyítő, kólába való gagyit, amit ma árulnak olcsóbb blended scotch címén, ingyen is csak illemből iszom meg.

2021. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

"A valóban minőségi pálinkák nagyságrendekkel jobbak, mint a legjobb whiskey..."


Azért ez fájt. Mégis mitől lennének jobbak? Illetve ki mondja, hogy azok? A te és a haverjaid nem jó válasz.

2021. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Mansour ***** válasza:
70%
Jó, bocs, ízlés dolga, nem objektív kategória. Nekem jobbak. Ha beteszem a mondatba, hogy "szerintem", akkor teljesen jó válasz.
2021. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így azért jobb. :)

Akkor már csak az a kérdés, hogy milyen felsőkategóriás whiskyket ittál eddig és milyen pálinkákat, hogy szerinted utóbbi csúcsa üti a whyskyk csúcsát.

2021. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 qkker1 ***** válasza:
100%

Phoney


Four Roses-t kihagytad a borbonok közül, az alsókategóriása 8000.- körül van.

2021. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!