Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy lehet hogy ivás után 14...

Hogy lehet hogy ivás után 14 órával hányok a részegségtől?

Figyelt kérdés

Nem ittam valami sokat, hajnali 5 órakor ittam 1 delciliter 40%os töményet, nem tudom mit valami görög italt.


Emellett pedig ittam ugyanennyi 15%-os likőrbort.


És ennyi… Mást nem ittam.


Elég hamar észrevettem, olyan részeg vagyok, hogy nem tudom egyenesen menni, így haza sétáltam (nem voltam messze) és 6 órakor le is feküdtem. 17:50ig aludtam, igaz közben végig fájt a fejem és többször felébredtem egy kis időre… De nem hánytam egyszer sem.


Aztán most fenn vagyok lassan 2 órája, tévéztem meg ettem 2 db főtt krumplit magában, bevettem egy aszpirint, de még mindig fáj a fejem, meg enyhén szédülök, aztán most által neki hányni, már nem számítottam erre…


Nem szoktam sűrűn inni, legutóbb 5 éve voltam részeg 19 évesen, akkor ittam 3 sört, viszont akkor utána már 1 órával az ivászat után hánytam és 14 órával később már bőven elmúlt az émelygés, fejfájás, szédülés stb.


Na mindegy, már lassan jobban leszek azért, de érdekelne hogy ez mennyire normális… Nektek hogy szokott ez az egész lefolyni?


Meg egyáltalán ettől a mennyiségtől mennyire oké, hogy ilyen szinten részeg vagyok?


A válaszokat előre is köszi!



2023. ápr. 30. 19:50
 1/6 anonim válasza:
37%

Nem vagy részeg, ennyi idő alatt azért eléggé felszívódik. A két időpont a lefekvésedtől, az ébredésedig elég hosszú idő. Valószínüleg éhes vagy, le ment a vércukor szintet. Ha nagyon éhes vagyok, nekem is volt már hányingerem, és hánytam is. (Nem tudom mi okozza ezt)


Egyél sósat, lehetőleg valami leves formájában.

És egyél valami édeset is.



Mennyiségtől amit megírták, meg persze berughatsz, én van hogy 1 üveg sörtől is berúgok (31eves ffi)

2023. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Az aszpirint hanyagolnám, értelme nincs, a gyomor se szereti. Fokhagyma lenne hatásos, de annak nagyon meg kell ágyazni másnaposan, jobb lett volna előző este. Tűzoltásnak folyadékpótlás jó, lehetőleg izotóniás ital, ami parasztban annyi, hogy ilyen rohadt tömény limonádé bőkezűen (nyilván ésszel) meg is sózva. Lehetőleg egy fél liter legalább. Mivel kell bele cukor is bőven, nagy ziccer adódik két evőkanál mézet belekeverni. Elkortyolgatod kényelmesen, esetleg alma jól szétrágcsálva mehet közben. Ezután már el akar jönni a pillanat egy kiadós reggelire. Nekem ez kb sült szalonna, sült kolbász szeletek, sült hagyma sózva, jó két szelet kenyér szokott lenni, de nyilván elég sok embert ismerek, akinek ez rókatrigger lenne másnaposan. Igazából egyél, ami jól esik, ésszel, lassan, hadd essen jól. Ha közé tudsz rejteni egy jó gerezd fokhagymát összetörve (ketchup például jól rejti egy hambiban), akkor lehetőleg tedd meg, rengeteget segít az acetaldehid-bontásban. Egy homlokközepi fejfájásra lehetsz figyelmes, mikor az erőd visszatér. Na ott a helye az aszpirinezésnek.
2023. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most döntött úgy a gyomrod, hogy kirakja a felesleget. Nem kell ezen izgulni. Biztosan jobban leszel.
2023. ápr. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem egy óriási mennyiségű ital, de ez csak annyit jelent, hogy elég rosszul bírod a piát. Illetve milyen más tudatmódosítót használtál még? :D De ennyi idő alatt azért le kellett már bomlania.

Egyébként, ha máskor iszol, akkor sok víz mellé, és előtte nem árt enni is.

2023. máj. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma már jobban vagyok… A fokhagyma szerintem segített.
2023. máj. 1. 10:13
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Nagy secret weapon. Asszem amikor összeraktam fejben, hogy "lehet azért?", akkor úgy kerestem rá csak, hogy garlic hangover, és csomó helyen leírják vegyészül, hogy mi segít miben.
2023. máj. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!