Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Unicumhoz hasonló (kicsit...

Unicumhoz hasonló (kicsit olcsóbb) italok?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az Unicumot, de kissé drágállom.

Nem kifejezetten berúgás a cél, hanem egy kis bódultság + finomat igyak.

Amit még szeretek: Jager, tátra tea.


Szóval valami finomsággal akarnék magamnak kedveskedni, de max 6500 ft/liter legyen. Egyébként italboltból szoktam vásárolni, ott a 7,5 dl tátra tea 8000, a literes Unicum meg 8500 körül van. Szóval ha tudtok olyasmit javasolni ami pl 8000/liter, lehet megtalálom az italdiszkontban 6500 körül.

Hubertuson is filózom, de azt még nem ittam. :/ Nem vagyok oda a nagyon édes italokért, inkább a gyógynövényes, enyhén kesernyés, kicsit édes ízvilágot szeretem.


2023. júl. 9. 23:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Keserű likör
2023. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Unicumhoz hasonlót nem tudok, jägerhez viszont igen.

Régen láttam már és nem tudom mi volt a neve, illetve nem tudom lehet-e még kapni, de Tescoban volt valami alternatívája, egy polcon is árulták vele. Az üvege is szinte teljesen ugyanolyan volt, csak nem jäger logó volt rajta. Akkor kóstoltam és nagyon hasonlított az íze, ha esetleg jársz Tescoban szét lehet nézni, hátha kapni még. Az volt az egyetlen ami külsőre a jägerre hasonlított, így nem fogod összekeverni ha esetleg még árulják.

A messer schmitt herbal schnapps még amit kóstoltam és hasonlít a jägerre, de azt itthon még nem láttam, én rendelni szoktam 4000 forint körül van a 700ml-es.

2023. júl. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
A lidl-ben szatmár keserű szerintem egész jó.
2023. júl. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

a szatmári keserű. és a Várda keserű az amik megközelitik az unicum ízvilágát.


A többi keserű likör mind nagyon édes az unicumhoz képest.

2023. júl. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#4

A szatmár keserűt ismerem, de Várda keserűt még nem ittam. Melyik a jobb?

2023. júl. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

a Várda jobb


de drágább is

2023. júl. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Jägdstolz,Jägdbitter Aldis talán

Jägermeister-hez hasonló esetleg Hubertus

2023. júl. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az aldiban és más diszkontban árult osztrák "keserű likör"-ök nem igazi keserűlikörök


Azok édesített alkohol vízzel keverve


Némelyik még vanilia izű is. Én az ilyen jagdbitter féle rémségektől megkimélném magam a helyedben...

2023. júl. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Becherovka
2023. júl. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na mégis Unicumot vettem. :D Szilvásat, mivel hogy még olyat nem kóstoltam. 7 dl volt 5900. Legközelebb lehet megpróbálom valamelyikőtök javaslatát.
2023. júl. 10. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!