Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Unicumhoz hasonló (kicsit...

Unicumhoz hasonló (kicsit olcsóbb) italok?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az Unicumot, de kissé drágállom.

Nem kifejezetten berúgás a cél, hanem egy kis bódultság + finomat igyak.

Amit még szeretek: Jager, tátra tea.


Szóval valami finomsággal akarnék magamnak kedveskedni, de max 6500 ft/liter legyen. Egyébként italboltból szoktam vásárolni, ott a 7,5 dl tátra tea 8000, a literes Unicum meg 8500 körül van. Szóval ha tudtok olyasmit javasolni ami pl 8000/liter, lehet megtalálom az italdiszkontban 6500 körül.

Hubertuson is filózom, de azt még nem ittam. :/ Nem vagyok oda a nagyon édes italokért, inkább a gyógynövényes, enyhén kesernyés, kicsit édes ízvilágot szeretem.


2023. júl. 9. 23:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A Hubertus tényleg nagyon finom, és gyógynövényes, de az már eléggé intenzíven édes!

Javasolni akartam még a Kalumbát is, mert nem édes, de aztán eszembe jutott, hogy az nem is gyógynövényes likőr, hanem fűszeres gin !

2023. júl. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Na pont ma ittam a szilvás Unicumból. Sok helyen, sok embertől olvastam hogy jobb a szilvás, mivel hogy kevésbé keserű, és finom édes.


Azt a sok édesszájút, hogy ennének mind epét! Nekem ez túl édes volt, ráadásul 5,5 százalékkal kevesebb alkoholtartalom társult mellé. Még egyszer nem hallgatok a netesek véleményére. Maradok a klasszikus Unicumnál!

2023. júl. 14. 00:12
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
az erdeteti unicum a tuti!
2023. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

“Azt a sok édesszájút, hogy ennének mind epét!“


Most ezzel mi a bajod? Nem lehet mindenkinek egyforma az ízlése! Mellesleg az édesebb likőröket én is jobban szeretem, ez van!

De akkor miért ragaszkodsz a likőrökhöz, főleg a gyógynövényesekhez? Ott vannak például azok a tömények, amik nem édesek: Kalumba vadfűszeres gin, Sierra tequila, whisky, vodka, pálinka, stb...

2023. júl. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
14# Csak azt olvastam több helyen is, hogy mennyivel finomabb a szilvás. El nem tudom képzelni, hogy az emberek többsége ennyire bírja az édeset.
2023. júl. 15. 20:35
 16/18 anonim ***** válasza:

Várda keserűvel zártam a napot eddig (vacsi után), jó kesernyés, nem itatta magát és olcsó... DE márciusban visszahívták, miközben még szeptemberben is lehetett kapni a Lidlben, most pedig eltűnt. Kulcsszó: béta-azaron májkárositó összetevő!

[link]

2023. okt. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bocsi mindenkitől! Törölni nem tudom a válaszom, ezért helyesbítek: Várda keserű ami eltünt a Lidliből, Szatmár keserű, amit visszhívtak!
2023. okt. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Pont ma tudtam venni a Tescoban fél áron Unicumot! 3500 ft volt a fél literes, plusz tartozott hozzá 4 cl Unicum Barista is, legalább megkóstolom, mivel a kávét is nagyon szeretem. Úgyhogy vettem 3 db fél literest, lett 1,5 literem (+1,2 dl) mindössze 10500 forintért.
2023. okt. 6. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!