Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Múltkor csináltam bodza szörpöt és most kibontottam és alkoholszaga van egy kicsit, mit csináljak vele?

2023. júl. 15. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Pálinkát
2023. júl. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En romlott szorpot biztos, hogy kiontenek.
2023. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lepároljam?
2023. júl. 15. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Én nem párolnám le. Az egy külön mesterség, külön felszereléssel, amihez nem értek. Nagy divat otthon főzni a pálinkát, különösen, mióta már lehet is (mifelénk előtte is ment az okosítás kuktafazékkal, rézcsővel meg minden mással), de ez nem azt jelenti, hogy mindenki ért hozzá, ebből adódóan rengeteg "eztet kóstold meg, ez nem az a bóti sz*r, ez házi, kisüsti" jelszóval kínált emberi fogyasztásra alkalmatlan löttyel sikerült már találkoznom.

Én inkább bort készítenék belőle. Az eggyel kevesebb lépés, csak hagyni kell kiforrni, ha már beindult, beállítva a megfelelő cukor- és savtartalmat. Ráadásul borhoz kevesebb alapanyag kell: ha van 10 liter cefréd, abból ki lehet hozni értelmes mennyiségű bort, de pálinkából nem sok lesz.

2023. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak mondom hogy van tapasztalatom a főzésben.
2023. júl. 15. 21:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Főztem már párszor
2023. júl. 15. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha magától indult be, akkor koszos volt az üveg. Ergo lesz abban penész is meg ecet is. Kis szerencsével lesz belőle cukorbor, a kis élesztőszám és a táplálás hiánya miatt tele acetaldehiddel, mivel kristálycukor, amit még kettébont az élesztő. Esély nincs rá, hogy bármi jó kisül ebből.
2023. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt már jobb ha elengeded.
2023. júl. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!