Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Aki megiszik EGY sört vagy...

Aki megiszik EGY sört vagy EGY bort mondjuk hetente, vagy akár naponta, az minek csinálja?

Figyelt kérdés
Ennyire finom az alkohol?

2023. aug. 18. 14:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
27%

Valószínűleg az ezzel járó bódulatot szereti, ezáltal kicsit el tudja engedni a hétköznapi stresszt, szorongást.

Nem mintha ez jó módszer lenne a stresszkezelésre, szorongás oldására..

2023. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Na erre akarok kilyukadni, hogy egy pohár sör nem okoz semmilyen bódulatot senkinél. Nem azt mondom, hogy hulla részegre kell innia magát valakinek, sőt, semmit nem kell, csak a miértjét nem értem az EGY italnak. Az még semmit nem okoz, ennyi erővel egy pohár vizet is meg lehetne inni. Az alkoholt nem azért issza az ember, hogy kellemes bódulatot okozzon, lazulást? Ehhez elég 2-3 pohár bor. De egy? :)
2023. aug. 18. 14:22
 3/34 anonim ***** válasza:
11%

Fair enough:D

Ráadásul lássuk be, a sör nem is túlzottan finom dolog:D

2023. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Maga az alkohol nem finom dolog. Mondom ezt úgy, hogy én is szoktam inni, de akkor azért, hogy ellazuljak olyan alkoholosan, 2-4 pohár borral, nem így vacsora után EGY pohárral. Mert annak semmi értelme :D
2023. aug. 18. 14:26
 5/34 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, úgy kiemelted az egy szót, mintha az ipari mennyiség lenne, amit közönséges halandó alig tud meginni.

Egy az, hogy az alkohol az egy parti kellék, akár összejöveteleken, buliban vagy simán beszélgetések mellett is elfogy egy üveg sör/bor simán.

Kettő, mivel lazító hatású, sokkal kötetlenebb általa az esemény is.

Három, egy idő után additív.

Ízre nekem se az első sör, se az első bor nem jött be, amikor kipróbáltam, de a hatása az tetszett. Szóval hozzászoktam.

Nem az ízük miatt szeretik eleinte. Később pedig, pl. én is, már csak kifejezetten jó borokat iszok, mértékkel és javarészt az ízük miatt. Persze a hatása is kellemes.

2023. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
5, jól félreértettél. Pont az ellenkezőjét akarom kiemelni, hogy mi a szarnak EGYET meginni? Semmi értelme hatás szempontjából. Hatása 2-3-nak van. Ennél többnek pedig már ismét nincs értelme.
2023. aug. 18. 14:29
 7/34 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, két helyen is hiba csúszik a képletedbe.

Mivel itatja magát a jó pia, így amíg mindenki ott van, vagy készen nem leszel, nem is akarod abbahagyni, mert jól esik, egyre jobban minden pohár után.

A másik, hogy írod 2-3 pohár után elérhető ez a szint. Csakhogy ez idővel emelkedik, és egy palack bor lesz a beugró a jó hangulathoz.

2023. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

7, igen, pontosan ezért nem kell minden nap inni.


Olvasom itt, hogy ki alkoholista és ki nem, én valószínűleg az vagyok, mert 5 éve minden hétvégén (csak az egyik napon) megiszok 3, azaz 3 sört.

2023. aug. 18. 14:36
 9/34 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hogy te 2-3 borra gondoltál? Akkor no comment. 😄 Az már nagyon kemény szint egy este alatt.
2023. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
85%

8, itt mindenki alkesz az álszentek szerint, aki iszik vízen kívül bármit, szard le.

Heti egy alkalommal 3 sör az nem alkoholizmus, csak megszokás. Kis mennyiség.

2023. aug. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!