Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Minden nap 2 deci vörösbor...

Minden nap 2 deci vörösbor lefekvés előtt egészséges?

Figyelt kérdés

2023. szept. 21. 19:26
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
47 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Azokat az egészséges összetevőket amiket a vörösbor tartalmaz, más élelmiszerek is tartalmazzák. Miközben az alkohol semmilyen mennyiségben nem egészséges.
2023. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Ez már klinikai szempontból nézve alkoholizmus.
2023. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Lefekvés előtt bármi emésztenivalót tenni a belünkbe egészségtelen.

Az alkohol rontja az alvásminőséget, szóval ez még plusz.


Önmagában minden nap alkoholt inni kimondottan káros az egészségre, de ráadásul azzal, hogy lefekvés előtt tolod, az pluszban ront rajta.

2023. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem


Bár már nem iszom alkoholt és amikor ittam akkor is csak sört ittam.


Viszont minden este megittam 2 sört, ami persze nem sok, de megnyugtató volt látni, hogy találsz olyan cikket, ami azt taglalja hogy valójában egészséges napi 2 üveg sör.


Nem az, de az alkoholizmusomat jó volt ilyen tudományos cikkekkel nyugtázni. :)


Az alkohol szorongásoldó. Nem azért iszod meg azt a 2 decit mert egészséges, azért iszod meg mert meg KELL innod, hogy jól aludjál, hogy ellazulj, hogy ne szorongj és mert rutinná vált.


2 pohár víz is egészséges lefekvés előtt, miért nem azt iszol? Nem kell megválaszolnod, tisztában vagyok vele hogy miért nem 2 dl vizet iszol a bor helyett. Semmi köze az egészséghez. Azért iszod, mert függő vagy, itt pedig megerősítést vársz, hogy ezzel az ég világon semmi probléma nincs, sőt. Kifejezetten egészséges vagy.

2023. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Kitana. ***** válasza:
19%
Lefekvés előtt szerintem nem egészséges feltolni a vérnyomást.
2023. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Kifejezetten egészségtelen lefekvés előtt alkoholt inni.
2023. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2023. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem egy deci is elég, egyébként a jó minőségű vörösbor igenis egészséges az antioxidánsok és flavonoidok miatt, a szív-és érrendszerre, hozzáteszem nem kell belőle rendszert meg alkoholizmust csinálni. Tehát ne okozzon függőséget, így azt mondom, nem is kell minden nap, egy héten pár napba be van iktatva, mértékkel, úgy viszont jót tesz a szervezetnek.
2023. szept. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
#4. Mindent leírt, ami lényeges.
2023. szept. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Antioxidáns meg flavonoid...aha, be is megy elegendő dózisba, ha több liter bort megiszol. Ez ugyan az, mint hogy a gyümölcs és zöldség mennyire tele van vitaminnal...csak azt nem teszik hozzá, hogy 10 kilót kell megegyél. :D
2023. szept. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!