Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

lefőztem a szilva cefrét. az előpárlat 50-60 fokos lett. 20 literből kb 2-5, 3 liter. azért zártam el a gázt ilyenkor alatt mert ilyenkor már csak nagy gázon jött belőle normálisan, am csak csepegett. úgy tudom 25-30 fokosig szokták kifőzni. így maradtak a cefrében értékes anyagok?

felhígítsam a finomításhoz 30 fokosra? köszi. és kb 20 liter cefréhez ment egy kiló cukor.


2023. okt. 27. 11:17
 1/4 Phoney ***** válasza:

Ha egy cefréből egyszerű kisüstön kifőzöd az összes alkoholt (márpedig a cefrefőzésnek ez a célja, ameddig gazdaságos, persze), akkor nem igazán lehet 50-60 fokos az eredmény. A lepárlás ilyen, hogy emelkedik a forráspont, a végén esetleg jobban kell fűteni, hogy forrásban legyen a cefre. Arra kell figyelni, hogy mennyi az éppen lejövő alkohol erőssége, meg persze hogy ne égjen oda.


Igen, hígítsd ki a finomításhoz.

2023. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mert mennyinek kellene lennie?
2023. okt. 27. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából egyharmada szokott lenni az alpárlat vagyis az első főzés a cefréből.20 literből 7-8 liter.
2023. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
akkor lenne 25 fokos kb, igy meg 60. de a cukortól is függ.
2023. okt. 27. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!