Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Amikor ilyen szinten részeg...

Amikor ilyen szinten részeg voltam messze álltam ahoz hogy meghaljak alkohol mérgezésbe?

Figyelt kérdés
Házi bort ittam meg egy nagyon kevés vodkát. Kint voltunk a szőlőbe dolgozni. Annyira kiütöttem magam hogy össze vissza hánytam a ruhámat aztán kidőltem a fűbe és ott aludtam vmennyit. Úgy keltettek hogy lassan keljek mert megyünk haza de még akkor is nagyon részeg voltam. Mikor haza értem akkor is hánytam. Sztetek közel álltam ahoz hogy meghaljak alkoholmérgezésbe?

nov. 13. 21:25
A kérdező szavazást indított:
Azért még nem voltál életveszélyben
Sztem simán meghalhattál volna
13 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

A tudatvesztéses részegség esetén sokkal nagyobb a veszélye annak, hogy az illető megfullad a saját hányadékától, ha nem figyelnek rá, és nincsen szerencséje.

Masszív alkoholmérgezés esetén, néhány óra alvás után nem ébredsz fel.

Már a részegség is a mérgezés tünete, az első eset veszélye fönt állt, ha tudatvesztéses állapotban is hánytál, a közvetlen alkoholmérgezés még nem valószínű.

nov. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak nem vagy hozzászokva az alkoholhoz és rövid idő alatt sokat vittél be.

Az alkohol mérgezéstől valószínű messze álltál.

nov. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

Nem tudni, mivel te sem tudod, elalvás és ébredés között milyen állapotban voltál, de ha sokat hánytál, akkor valszeg nem voltál nagy veszélyben.

Az életveszélyes állapot ott kezdődik, ha nem lehet felébreszteni, nem reagálsz a külvilágra. Ez a legtöbb esetben csak attól igazán veszélyes, hogy megfulladhatsz (pl. a nyelvedben, hányásodban) vagy megfagyhatsz.


Közvetlenül alkoholmérgezésben meghalni pedig akkor tudsz, ha olyan magas a véralkoholszinted, hogy légzésbénulást vagy szívleállást is okoz.

nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!