Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha valaki egy nap 3 doboz...

Ha valaki egy nap 3 doboz sört iszik meg, legfeljebb 4-et, de mindennap, az már alkoholista?

Figyelt kérdés

Mert az anyukám ezt csinálja. De a legrosszabb hogy dugiba, de mindenki hallja mikor kinyitja, és látni is lehet.

Van egy fiu akivel szeretnék együtt élni,de nem engedik,és szeretnék elköltözni vele.Szerintetek mit csináljak?Már a tesóm se birja nézni amikor hazajön.De ő már férjnél van.SEGITSETEK.Adjatok tanácsot létszi,mert kezdek rossz dolgokra gondolni.Egy 20éves lány


2008. febr. 27. 11:03
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%

Az, hogy valaki alkoholista-e, nem attól függ, hogy mennyit iszik. Onnantól alkoholista, hogy fontosabb lesz más, alapvető értékeknél az ital. Pl. munka, család. Jelen eseteben ez a helyzet. Mivel édesapád, illetve a Ti kérésetekre nem tette le az italt, alkoholista.

Elköltözni el tudsz, bármikor. Csomagolsz, mész. Nem engedik, rendőrt is hívhatsz. Nagykorú vagy, el kell engedjenek...

2008. ápr. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
73%

Az az alkoholista akire azt mondják. Az meg egy másik dolog, hogy gyakrabban iszik a kelleténél, vagy függő.


Addig biztos nem fog leállni vele, amíg nem látja saját maga, hogy ez rossz neki. Majd ha elég hibát követ el, és belátja hogy ez az alkohol miatt volt, akkor esetleg leáll vele.

2008. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
17%

Az az alkoholista akire azt mondják. Az meg egy másik dolog, hogy gyakrabban iszik a kelleténél, vagy függő.


Addig biztos nem fog leállni vele, amíg nem látja saját maga, hogy ez rossz neki. Majd ha elég hibát követ el, és belátja hogy ez az alkohol miatt volt, akkor esetleg leáll vele.


Egyébként az én muterom is sörözött régen rendszeresen. Dugiban is sörözött sokat, meg lement közértbe és akkor a lakótelepi alkeszokkal is iszogatott. De szerencsére kinőtte már (igaz keleltt neki kb 7év). 3-4-5 söröket ivott naponta, de női mivolta miatt ez elég is volt neki

2008. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos a helyzet az, hogy alkoholista az anyukád.Amíg önmagának sem valja be ezt addig semmi esélyetek a beszélgetésre és utána sem lesz túl sok értelme. Mivel elmúltál már 18 jogilag nem szólhatnak bele mit teszel, ha a fiú is akarja költözz valóban hozzá. Egyébként meg a helyedben elmennék albérltbe, ha nincs más megoldás, esetleg a tesódhoz, ha megoldható amíg nem találsz mást.

Ezeket tapasztalat alapján írom. Az én anyám amióta az eszemet tudom alkoholista, sajna az agresszív fajtából... Szerencsére mára már férjnél vagyok és csak néha találkozunk, olyankor aranyos is tud lenni. Szóval szerintem el otthonról!

2008. júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi sok hülye hozzászólás. Bocs, de ez az igazság.

Az alkoholizmus nem a mennyiségtől, és a gyakoriságtól függ, hanem attól, hogy kialakul-e függőség. És a függőséget lelki és gondolkodásbeli értelemben kell értelmezni. Ha nem iszol, hiányzik valami, instabilnak érzed magad, lelkileg lehangolt vagy. Ez az alkoholizmus, nem az, amiről sokan beszélnek. És igen, az anyukád alkoholista, mert már hazudik, titkolja, veszekszik. Ez már az alkoholista ismertetőjegye.

2009. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!