Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A barátom alkoholista lett? :s

A barátom alkoholista lett? :s

Figyelt kérdés

minden héten iszik de ugy kell elképzelni hogy ha egyszer berúg iszik három napig egyfolytába még a munkahelyen is, és sokat szóval agresszívan kezd viselkedni meg nem tud magáról magyarán hülyére issza magát.:s utána ha lehiggad a piától elkezd fájni a gyomra de még akkor is le akar menni a kocsmába mert szarul érzi magát ha nem ihat, remeg a keze meg ingerült. utána vagy két napig nem iszik de remeg a keze lehet a piától. ez megy minden

héten.szerintetek ez már alkoholizmus? mikor együtt vagyunk akkor is arról beszél hogy meginna egy két sört meg állandóan csak kocsmázna:s mit tegyek vele hogy ne legyen ilyen? mondtam neki hogy ne igyon de azt hiszi rosszat akarok ezzel hogy ne legyen láncra verve.de minden héten ezt csinálja:s 25 éves...


2011. aug. 21. 22:06
 1/8 Mr.iglo ***** válasza:
55%
bizony az lettt!!! go elvonó amig nem késő
2011. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

figyelj, magyarázd el neki, hogy neked ez így nem felel meg, és ha nme változtat ezen, el fogod hagyni.

tapasztalatból mondom, hogy ha magától nem változik, nem megy elvóra, te hiába akarnád is elrángatni, nem fog sikerülni...

ha benne nincs meg az elhatározás, nem is fog leszokni...

ha a kedvedért nem teszi le a piát, akkor inkább lépj ki, amíg nem lesz súlyosabb a helyzet...

2011. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Függő lett. Ezt tudatosítani kéne benne. El fog veszíteni mindent ha nem hagy fel a piálással. Ő olyan fajta, aki nem tud keveset inni, és csak úgy tud mentálisan egészséges életet élni, ha egyáltalán nem iszik.


Ha tovább iszik, odalesz a munkahelye, te is el fogod hagyni, és mindenki el fog fordulni tőle. Nem fog kelleni senkinek, az utcára kerül. Próbáld megértetni vele, hogy bizony ő rászokott, és alkholfüggő lett. Le kell szoknia, de teljesen!

2011. aug. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a barátnője vagy-e vagy csak egy jó haverról van szó.

A lényeg az, hogy először beszélsz a fejével mikor tiszta, hogy ez így nem mehet tovább és szakértő segítségre van szüksége. Lehet ellenkezni fog, hogy ő pedig már nem.

Aztán értesíteni kell a családját is, hogy figyeljenek oda rá, illetve a haveri környezetet is.

Csak akkor tud leszokni, ha mindenki támogatja benne. Nem lesz egyszerű dolog.

2011. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ajj:( az a baj hogy nem tudnak az anyjáék se csinálni vele semmit,hiába mondják h ne igyon, a haverjaival ne lógjon nem tudnak semmit tenni,ez már évek óta így megy nála sajna. a haverjai is piásak egymást viszik bele.:s az én helyzetem pedig jelenleg nem engedi meg h elhagyjam. pedig elfogom mert én is tudom hogy ez nem normális így, meg ő se...egyébként a barátomról van szó. próbálta bizonyítani h nem iszik többet de két nap mulva ujra visszaesett utána meg mondta hogy fogadjam el így ahogy van azt se érdekli ha elhagyom.:( mindig ezt játsza.
2011. aug. 22. 16:43
 6/8 anonim válasza:

Vagy elmegy elvonóra, vagy magától szokik le, de válasszon a pia vagy te. Ha a pia lesz a választott akkor hagyd el! Hidd el jobb lesz ez neked.

Én is szoktam inni társaságban, nagy társaságban pedig SOKAT! Mondjuk heti egyszer nagy buli, hétköznaponként pedig csak egy-egy sör. Viszont tisztában vagyok a határaimmal és nem is vágyok többre. A barátnőmet pedig mindennél jobban imádom és bármit megtennék érte.

Az ismerőseim közt vannak nagyon nagy piások, de ők is csak társaságban isznak és nem az alkoholhoz hanem a bulihoz kötődnek inkább. Szóval amit leírtál az eléggé rossznak tűnik.

2011. aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem kell válaszút elé állítani, hogy pia vagy te! Hagyd el és kész. Keress egy jobb embert, mert a te életeddel ill. életminőségeddel is játszol! Nem érdemes vele tovább foglalkoznod, ezt a te érdekedben mondom.
2011. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez már nagyon kemény alkoholizms
2011. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!