Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 100 kg meggyből kb. mennyi...

100 kg meggyből kb. mennyi pálinka főlhet ki?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó esetben kb.10 liter. Ha cukrozva van a cefre, esetleg 12-14 liter.
2009. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszia választ de nem sok az egy kicsit?Vagy engem akarnak átvágni mert nekem másfél liter kész pálinkát adna a főzdés 100 kg meggyért:-)Akkor neadjam oda???????????
2009. jún. 26. 19:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy értettem a 100 kilót, hogy az kb. 100 liter cefre.


Ha még a gyümölcs tömegre értetted a 100 kilót, nyilván kevesebb, de abból nem lehet kiindulni, csak a cefre mennyiségéből.

2009. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát azért az a 10 liter egy picit sok... szőlőből talán lesz annyi, de meggyből...

ha rendesen van cefrézve, jó körülmények között akkor olyan 6-7 liter jöhet le

de azt a 1,5 litert valószínűleg azért mondta a főzdés, mert a cefrédnek alacsony az alkoholtartalma ( a rossz cefrézésnek köszönhetően), és nem (biztos) azért, hogy átverjen..

2009. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha annyit adna érte cserébe, vagy annyit főzne belőle úgy hogy te fizeted a főzési díjat meg az adót utána?


Nem mindegy.

2009. szept. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Add el nekem megveszem....vagy cseréljünk.Pálinkát adnék érte.
2009. nov. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A meggyfajták kihozatala 3-5% között van, attól függően, hogy milyen minőségű cefréd van. Jó cefrét jó minőségű, illatos-zamatos gyümölcsből (nem a földről felvett rohadt gyümölcsből) lehet csinálni, de csak bizonyos feltételek betartása mellett (pl. oxigéntől elzárt erjedés, savfok beállítás, fajélesztő adása). Szerintem ennyi meggyhez már érdemes venni egy kisebb vörösréz lepárlót, nézz szét a www.palinkaust.hu oldalon, ott találsz mindent, ami a pálinkafőzéshez kell.
2010. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!