Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholista leszek, ha a...

Alkoholista leszek, ha a reggeli kávéba teszek egy kis rumot?

Figyelt kérdés
Úgy finomabb!

2014. ápr. 10. 20:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyin;l megállsz, én aztán semmiképp nem tekintenélek alkoholistának, akárki akármit is mond.

Azt nem tudom, okoz-e függőséget, de az ember már csak ilyen függő. Függünk a megfelelő összetételű levegőtől, a víztől, én valszeg kávé- és édességfüggő is vagyok (bár ugyanúgy kibírom, ha elfogy, mert nem fizikai függés s lelkileg sem erős, csak jólesik az íze)... Az emberek zöme pedig kis hazánkban gluténfüggő, máris kétségbeesik, ha nem eheti... Sőt ez van a tejjel is. Elszánt fogyókúrázók, akik ráadásul paleózni akarnak, képtelenek elhagyni a tejet... Szóval nem értem, mi a gond némi laza függéssel, bár továbbra sem hiszem, hogy egy kis rum azt okozná pl. nálam, de nem tudom leellenőrizni, mert ösztönösen nem kívánok alkoholt vagy egy hétig, ha ittam.


Viszont talán sosem ittam rumos kávét, ki fogom próbálni, csak most pont nincs itthon kávé, függés ide vagy oda. Rum van, anélkül azért nehéz volt, pár édességbe nagyon kell nekem a Stroh80...

2014. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

59%-os válaszoló okfejtése nyomán az jön ki, hogy az öregjeink, akik ugye pálinkával indítottak, és az ebédhez is lecsúszott egy pohár bor, mind-mind alkeszok voltak. Igaz, hogy hírből se ismerték a betegséget, és 90 éves korukban is úgy kellett agyoncsapni őket...

Tudod, manapság, akármihez nyúlsz, mérgezed magad. Már a reggeli első slukk levegővel, a klóros, arzénes, nitrites vízzel, a fluoridos fogkrémmel, a pár virslivel, amiben 8 féle E van (a kenyérről ne is beszéljek), stb. Még el se indultál otthonról, már ezerrel működik a méregtelenítés, hogy fel ne bukj az első saroknál. Kötve hiszem, hogy ebben a méregturmixban felismeri a szervezeted, hogy hoppá, itt egy fél korty alkohol is van, amire nekem rá kell szoknom!

2014. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Az élet full színpompa,

de semmit sem ér kb.,

ha az EKG-m szinkópa,

mikor beverek négy kávét

két rummal szinkronba'..."

:)

2014. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!