Alkoholista leszek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elvégeztem az egyetemet, és kaptam egy lakást itt Pesten, abba éldegélek itt már vagy egy éve. Dolgoztam itt-ott, de teljesen összevissza és sehol sem tudtam megvetni a lábamat.


Itt Pesten állandóan ideges vagyok, fáradt, paranoiás. Félek az utcára kimenni, annyi sok a rossz ember. Nyomasztó a környezet is.


Most voltam két hetet családomnál falun, tök jó feltápláltam magam, emberek közt voltam.


Mondjuk a prűd családom miatt a társasági élet és a csajozás sajnos nem opció. Ezeket csak itt Pesten tudom művelni.


Tegnap jöttem fel vissza Pestre, tele energiával és derűvel, mára viszont már enervált lettem és feszült.


És belegondolok, hogy hosszú távon ezt úgy tudnám elviselni, hogy piával tompítom a fájdalmat. Mármint annak a fájdalmát, hogy egyedül vagyok és van, hogy napokig ki se megyek a lakásból.


Társaságban sem tudom jól érezni magamat, mert tudom, hogy furcsa a viselkedésem, és nem vagyok szerethető. Ugyhogy minden társasági fellépésem után itthon kesergek, hogy mennyire xar alak vagyok :(


2014. máj. 4. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok egy társaság kedvence ember, sőt , sokszor vagyok inkább el a magam világában mint társaságban ,buliban így aztán nem is megyek el bulikba se. Úgy sem az én világom.

Sorsod alakításáért csak is TE vagy a felelős. Ha hagyod,hogy az alkoholtól legyen jobb kedved akkor az leszel alkoholista. Mert TE ezt akarod! Másképp nem tudom elmagyarázni.

Egymilliószor megtörténhetett volna már az,hogy alkoholhoz nyúljak de még sem tettem. Miért? Mert meg van bennem az akarat arra,hogy ne rontsam el tudatosan az életem.

Mellékesen: én is szarul érzem magam a fővárosban sok a rossz ember, de nem ezzel foglalkozom. Érdekes módon akik csak a rossz dolgokkal foglalkoznak velük általában rossz dolog is történik. Valamiért figyelmen kívül próbálom helyezni a rosszat és csak a jóra koncentrálni (mert fura , de az is van!).

Zárásul: Nagy megerőltetés lenne ha nem az alkoholhoz nyúlnál hanem egy pohár gyümölcsléért? Vagy mondjuk az idegességedet levezetni úszáson, biciklizésen, esetleg futáson? Ahogy gondolkodsz olyan is lesz a világod körülötted! De majd rájössz magadtól is.

És inkább gondolkozz valami értelmes hobbin minthogy lehord magad mindenféle sz.aralaknak.

2014. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem pénzelne senki, muszáj lenne dolgoznod, kimozdulni a lakásból.

Pesten se mindenki szar alak. Csak kicsit sokat képzelsz magadból, és azért érzed ezt.

Ha nem dolgozol, nincs lakás, mehetsz vissza a szüleidhez, probléma megoldva.

2014. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hm...sokat képzelek magamról, mert nem gondolom azt itt a Keleti környékéről, hogy ez egy europai környék? Mikor kimegyek az utcára és mindenféle tolvaj cigány járkál és látszik, hogy rosszban sántikálnak? És látszik a sok szakadt emberen, hogy keresik a bajt és nézik kibe tudnának belékötni és ha már jokedvüen mész az utcán, akkor potenciális áldozatot látják benned?


Mert nekem ugy kell itt járkálnom az utcán, mintha én is egy csavargó lennék, hogy azt higyjék közéjük tartozom. Mert állandoan méregetik az embert.


A szüleimhez visszaköltözés meg kb annyit jelentene, hogy se haverjaim se nemi életem nem lenne többé.


Meg amúgy jelenleg a saját pénzemből élek.


Kicsit mintha irigykednél rá, hogy nekem van ingyen lakásom.

2014. máj. 4. 19:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Éveket voltam pesten, sose semmi bajom nem volt belőle.

Költözz el. Vagy most mire vágysz?

2014. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én is itt vagyok pesten már 6 éve, nem volt még semmi para, de attól még nyomasztó.
2014. máj. 4. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Ameddig szociális ivó tud maradni az ember (heti 1x mértékkel),addig nem akkora a gond.Amit te csinálsz az egyenes út az alkoholizmus felé.Szervezetedtől és pszichédtől függ,mikor kezd el súlyosbodni.


Ahogy,"kirepültem",nekem 5 év kellett,hogy egyértelművé váljon:függő lettem.Szerencsére nem csúsztam le.De még 6 év kellett mire (remélem) le tudtam állni.(Ekkor már 15-20 sör és fél liter töménytől egy éjszaka alatt se lettem részeg).

2014. máj. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eladod a lakast, veszel egy tanyat es egy fiatal cigany lanyt. A penzbol meg kb 10 evig elvagytok.
2014. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!