Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek alkoholista...

Szerintetek alkoholista lennék? Nem piálni szeretek, hanem a sok piától berúgni. Minek igyak ha nem lehetek részeg? Bajos ez a felfogás?

Figyelt kérdés

A haverokkal úgy csináltuk, hogy mindenkire 1 üveg bor fejenként plusz kb fél liter tömény.

És vicces volt részegeskedni a parkban.

És ehhez hozzá szoktam.

Ugye amióta felnőtt lettem sokszor megkínálnak rokonok borral, sörrel, vagy házi pálinkával.


"Kérsz egy kis bort? Saját termesztés! - Persze hogy kérek! :D " És erre kitölt nekem 2 korty bort... -.-'

Ilyenkor arra szoktam gondolni, hogy "Ennyi, CSAK??? mekkora spúr vagy, adtad volna oda az egész üveget!"


Ha nem ihatok rendesen, és nem rúghatok be úgy, hogy leesek szinte a lépcsőn felfele menet, nem is iszok egy kortyot sem!

Azon töröm a fejem, ez most alkoholizmus? Mert nem hiányzik az alkohol, de ha nem lehetek ittas, meg részeg akkor nekem 1 pohár sör se kell!

Minek igyak ha nem lehetek szédelgős részeg?

1 pohár bor nekem = egy pohár teával!


Mi értelme van ALKOHOLT inni ha nem fejti ki a hatását az emberre? Szédülés, kellemes hangulat, jó kedv, filózgatás! Ha ezeket nem érzem minek igyak?


Szerintetek "mennyiségi alkoholista" vagyok?

Létezik ilyen?

19/f



2014. máj. 16. 15:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Persze hogy kibíro! 1 hónapja én se ittam! Nincs itthon elegendő, hogy megadjam a módját! :D
2014. máj. 16. 15:42
 12/21 anonim ***** válasza:
Jó de ha lenne akkor berúgnál? Mert én úgyis meg bírom állni ha van, most is van itthon whisky, vodka, pálinka, Jäger, Hubertus, Rum, összesen kb. 4 liter, na meg kb. 4 liter bor, meg ha jól számolom sörből is pont 8db azaz 4 liter :D tehát van itthon 4l sör+4l bor+4l tömény és mégis kibírom hogy ne rúgjak be, te ki tudnád bírni, mert ha nem akkor mégis lehet hogy van benned egy kis alkoholizmus.
2014. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Attól függ, hogy holnap kell e melózni, vagy bárkivel találkozni, meg hogy milyen kedvem van.
2014. máj. 16. 16:20
 14/21 anonim ***** válasza:
30%
Ez már alkoholizmus! Ha valaki azért iszik, hogy eszméletlenre igya magát, az már alkoholizmus! Ha így haladsz, nem kérni fogod az italt, hanem követelni. Először szép szóval, aztán csúnyán, ha nem kapod meg. Ilyen embert(elent) akarsz magadból faragni? Jobb, ha még most leállsz a piáról, mert ha így folytatod, nem tudsz megállni a lejtőn, minden pénzedet a piára fogod költeni, és nem lesz egy normális nő sem, aki kitartana majd melletted hosszabb ideig. Aki minőségi italt vesz magához, az a minőségi ital ízét csak kóstolgatja, ízlelgeti, de nem issza magát a sárga földbe. Gondolkozz!
2014. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 bumbi02 ***** válasza:

"Amióta felnőtt lettem"


Felnőttnek érzed magad 19 évesen?: )



Kérdésre válaszolva:


Nem vagy alkoholista, egyszerűen te csak az alkoholos italokban csak a hatást akarod, az íz nem köt le. Magyarul neked ugyanúgy jó az 500 forintos bor, mint a Bock Cabernet Savuignonja, csak üssön meg. Mondjuk pont az ilyen alja italok amik károsak a szervezetre, de hát mindenki ott rombolja magát, ahol akarja.

2014. máj. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan gondolkodom. :D Bár amikor piával kínálnak, nem méregetem a mennyiséget, hogy "csak ennyi???". Az alkoholt én se az íze miatt iszom, hanem hogy feloldja a gátlásaimat. De amilyen gyakran én iszom... :D 2 havonta 1x.
2014. máj. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Felesleges feltenni ilyen kérdést. "Ez már alkoholizmus!" "Még nem vagy az , de az leszek!" :D

hagyjuk már -.- Én csaj vagyok és mióta egyetemre járok azóta kb hetente rúgok be. Egyedül eszembe nem jutna én csak barátokkal szeretek inni. Ja, biztos alkoholista vagyok -.- nyilván. Nyilván az évfolyamom 80%-a alkoholista nem ?:D

És nem azért iszok, mert már remegek ha nem ihatok, hanem mindig úgy jön össze, hogy kb mionden héten hivnak valahova és bizony van mikor nincs is kedvem inni...dehát nem kívánságműsor :D


Kérdező. A gond akkor van, ha otthon egyedül is képes lennél berúgni (mi értelme egyedül részegnek lenni??) vagy ha már mindennap késztetést érzel arra, hogy igyál. Vagy ha heti 4-5X van, hogy berúgsz, akkor már az is elég ártalmas.

2014. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Sowilo ***** válasza:

# 17


Én meg egy időben hétvégente otthon leültem a fotelbe, és megnéztem egy filmet, közben szépen elkortyolgattam egy jó kancsó veresbort, majd lefeküdtem aludni. Aztán meguntam, és azóta nem csináltam. Nincs semmi elvonási tünetem, tehát nem voltam, és nem is vagyok alkoholista.


Nem az a lényeg, hogy otthon egyedül iszol-e, vagy a buliban a haverokkal. Akkor, és csak akkor számítasz alkoholistának, ha nem bírsz meglenni huzamosabb ideig lerészegedés nélkül. Ez a legpontosabb definíció, amivel bármilyen függőséget jellemezni lehet.

2014. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Ez nem alkoholizmus, mert ahogy többen írták, az függőséggel, elvonási tünetekkel jár. Hogy probléma-e az attól függ, hogy milyen gyakran csinálod. Az, hogy havonta-kéthavonta elmész berúgni a haverokkal az még simán belefér, pláne ilyen fiatalon. Ha viszont te magad ezt problémának érzed, illetve aggódsz miatta, akkor szerintem is nyugodtan beszélj szakemberrel. Ártani biztos nem fog és ha nincs miért aggódni, akkor megnyugtat.

Nyolcas válaszoló, megkérdezhetem, hogy ezt a baromságot honnan veszed? Ez mindenkinek szólna, aki szerint ez alkoholizmus, de ők nyilván csak az indulataikat írják le és nem dobálóznak "hivatalosan" meg "orvosilag" szavakkal. Megjegyzem, 18 vagyok és soha egy kortyot sem ittam (bár kiskoromban szerettem a konyakos meggyet :)), nem is tervezem. Ettől viszont még nem ítélem el azt, aki örömét leli időnként az ivásban és nem próbálom hülyeségekkel telebeszélni a fejét.

2014. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Sowilo ***** válasza:

# 19

Ez egy baromi jó komment volt!

2014. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!