Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek napi 1-2 üveg sör...

Szerintetek napi 1-2 üveg sör még normális? Féltem a párom.

Figyelt kérdés

Párom nagyon rákapott mostanában az italra,és aggódom. A szülei is ittak. Félek hogy ő is rászokik.

Az előző párom alkoholista volt ,így gyűlölöm ha valaki iszik.

De ő azt mondja ,hogy ez még egészséges is,és különben se szóljak bele. Minden férfi megissza a magáét.

Engem meg idegesít,és féltem őt.

Mi a véleményetek erről? valóban egészséges?

Elfogadható még ez a pár üveg sör naponta?



2014. szept. 4. 10:26
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudtam én hogy nekem van igazam!:)

Csöbörből vödörbe,. most aztán nem tudom mit csináljak!?

Ha később ez csak rosszabb lesz akkor meg már megette a fene:(

2014. szept. 4. 11:31
 12/24 anonim ***** válasza:
40%

"és különben se szóljak bele. Minden férfi megissza a magáét."


Emiatt nem normális.

2014. szept. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
9%
Az 1-2 sörből nagyon gyorsan több is lehet.Mellé jön majd egy kis pálinka,te meg majd azt veszed észre hogy ismét egy alkoholistával élsz együtt.
2014. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
5%

Sajnos azt kell mondanom, hogy rálépett az alkoholizmus felé vezető útra.

Egészségesnek csöppet sem nevezném és a megjegyzései mellé sem normálisak. Elég nagy az esély, hogy lesz ez több is.

2014. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 csabika1971 ***** válasza:
64%

Elárulok valamit több mint egy éve olyanná vált az anyagi helyzet, hogy saját magam úgy döntöttem, túl nagy luxus a napi 1-2 sör és alkalmanként fél pálesz vacsora előtt. Azóta szinte Anti-alkoholista életet élek (ja és ekkor ezzel egy időben tettem le a cigarettát is), nem azért nem iszom mert megcsömörlöttem tőle. Hisz ez évtizedeken át jellemző tendencia volt. Hanem ezért mert egyszerűen úgy döntöttem nem telik rá. Nem hőzöngtem, vagy törtem zúztam, pontosabban nem voltak elvonási tüneteim és az óta sem remegek a piáért.

De a ti véleményetek alapján én alkoholista lettem napi 1-2 sörtől és néhai pálinkától. Akkor szerintem ti meg csak szimplán agybetegek vagytok.

2014. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Napi 1-2 üveg sör munka után még nem a világ... Viszont az fontos hogy ez ne menjen a normális étkezés kárára és igyon más fajta folyadékot is (pl. vizet vagy szódát). Az a gáz ha folyadék alatt otthon csak a sört érti.
2014. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Szerintem párom ugyan így fog erre reagálni!:)

Bár az anyagiak miatt ő is lemondhatna erről a "felesleges" ivászatról. Sokat tudnánk rajta spórolni...

2014. szept. 4. 13:40
 18/24 csabika1971 ***** válasza:
100%

Na, még egy gondolat. Mert az elején rákérdeztél, hogy tényleg egészséges-e.

A sörnél nincsen jobb vese meghajtó. Édesapámnak már háromszor hajtottak követ. Akkor mondták neki az ottani orvosok, hogy naponta igyon meg "éppen" 1-2 sört, és az karban fogja tartani a veséit, ráadásul nem is árt. Mert te megihatsz akár mennyi teát, az soha nem lesz olyan jó mint 1 üveg sör. Már pedig mivel ezt fülem halltára orvosok mondták, akkor szerintetek ők is biztatnak az alkoholizmusra?

Na, de mindegy. Nők fejéből úgysem lehet kidumálni amit oda egyszer bele vettek.

2014. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
31%

Vesemosó xD

Ez is egy tipikus önnyugtatás, persze a nagy nemzeti kultúra oldalán fel kell áldozni a gondolkodást, hisz azért Ez a kultúra (ja, hogy néhány gyártó vezeti le ezt az egészet, nem baj, a dohányzás is egészséges volt... Ja nem)

[link]

Én nem akarok senkit meggyőzni, majd beszélnek azok, akiknek feláldozódik az élete egy bátor társ kultúrszeretetének oltárán :)

2014. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

6es7-nek igaza van,a problema az alkohol hianyanal kezdodik. En napi 1-2 pohar sorrel kezdtem. Nagyon gyorsan eljutottam a napi 1-2uveghez valami palinka v. gin, vodka stb-vel egyutt. Utana mar teljesen mindegy volt, hogy

mit igyak (1-2 liter bor is lehetett napi szinten). A lenyeg az volt, hogy ne remegjek, ne izzadjak. Az elso pohar eros utan mar jol ereztem magam. Reszeg nem voltam, viszont egesz nap innom "kellett", hogy szinten tartsam magam. Kozel 20 evig tartott ez az allapot, kb. 5 eve tiszta vagyok.

2014. szept. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!