Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit gondoltok úgy általában...

Mit gondoltok úgy általában az alkoholról? Szeretitek, szerettek inni? Tinédzser korban milyen gyakran ittatok/isztok?

Figyelt kérdés
2015. jún. 19. 22:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nem iszom rendszeresen, amikor igen akkor csak minőségit!

Néha le is csúszik egy éjjel fél liter Jim Beam:D

2015. jún. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
20 éve iszogatok rendszeresen,szeretem.
2015. jún. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nem iszom, és nem szeretem. Tinédzser koromban szőlőnk volt, rengeteg bor, pálinka, de sose kóstoltam meg. Nem érzem szükségét, anélkül is tudok boldog lenni.
2015. jún. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:

Nem mondanám, hogy nem szeretem, de nem is tartozik a kedvenceim közé.

Ha olyan van, hogy többen találkozunk esténként, akkor persze iszunk, olykor elég rendesen. Egyetemista létemre kb. Hetente iszom, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy minden szerdán a földön fekszem. Nem. Egy kis fröccs, egy kis sör. A nagyon részeg állapotot kifejezetten utálom. Undorítónak tartom, ha valaki (főleg lány) járni nem tud a részegségtől.

Én tizenegyedikben kezdtem el bulizni járni olyan havonta, két havonta.

2015. jún. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Pozitívum: Kellemesen ellazít, felüdít és gasztronómiában is nagyon fontos számomra. Sokszor egy társaságban megalapozza a jó hangulatot. Mértékkel egészséges is.


Negatívum: Kellemetlen embereket tud szülni. Mértéktelenül egészségtelen. Aki függővé válik, annak tönkre teszi az életét. Silány minőségre van pénze az embereknek.


Tiniként "soha nem ittam alkoholt" - hangzik a hivatalos válasz. A valóság az, hogy sokat beszéltem az alkoholról felnőttekkel (nem csak magyarokkal) és megtanultam mi az a korlát, ami még nem árt meg, de kellemes érzést ad, megtanultam, hogy hol találom meg azt, ami fent említett hármas élményt nyújt és nem macskajajt. Ezt a kultúrát szerintem azok a fiatalok, akiknek nincs támogatásuk, hanem maguktól akarják felfedezni az alkohol nyújtotta lehetőségeket, sokkal nehezebb. Heti 2-3 alkalommal ittam vacsorához egy pohár bort, vagy vacsi után egy fél üveg sört. Buliban néha szétcsaptam magam - azok már majdnem vállalhatatlan esték voltak :)

Egyes országokban, ahol az italozásnak van kultúrája, ott kevesebb az alkoholista. Hazánkban a megvetés, a szégyen volt osztályrésze annak, aki italozott. Sok fiatal stikában, a szülei tudta nélkül fogyaszt alkoholt, mert fél a megtorlástól és azt hiszi, hogy nem kaphat ésszerű támogatást ebben a témában. Szerintem ez nagyon hozzájárult ahhoz, hogy magyaroroszágon a harmadik legtöbb betegséget az alkoholizmus okozza (az elhízás és a dohányzás után).


Ma sörben, borban, koktélokban, égetett szeszekben nagyon széles és minőségi választék van, ami nekem tiniként nem adódott meg. Úgyhogy aki most fiatal, nagyon könnyen tud minőséghez is hozzájutni a mennyiséggel szemben.


Továbbá az alkohol nagyon jó fertőtlenítő szer.

Kollégiumban egyszer szalmonella mérgezés volt a gyümölcsleves miatt. Aki délután átlógott a helyi kocsmába és lenyomott egy felest, vagy egy korsó sört, az mind megúszta a fertőzést. A többiek 80%a korházban kötött ki.


Szeretek jófajta italokat kóstolni és elemezni, ám emellett szeretek frissen csapolt, hideg söröket, vagy frissítő fröccsöket legurítani és nem az italra, hanem társaságra koncentrálni egy kerthelységben, vagy akár a ligetben, vízparton.

2015. jún. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%

Az alkohol egy legális drog, ami ellazít és felfrissít. Ezért is szeretik az emberek fogyasztani. Ezekre az érzésekre más módon is rá lehet találni, de ez a legősibb módszer, amit több, mint 6000 éve alkalmaz az emberiség. Továbbá oldja a gátlásokat, oldja a feszültséget, segíti az emésztést, immunrendszert is erősít, sok ásványt, vitamint tartalmazhat, altatónak is hathat. Stb. Sok hatása van, ami nem egészségkárosító, sőt egészségesnek mondható, ha mértéket betartják. Ellenben a berúgás már túlzás és ott inkább rongál. De még ekkor is élvezetet jelent. Néhányan a tudatuk elnyomására használják, hogy a tudatalattiukból táplálkozzanak (ezt több filozófus is megfogalmazta). Vannak, akik önpusztítás céljából isznak. És vannak, akik a gasztronómiai különlegességeket keresik. Még számos oka lehet az alkohol fogyasztásnak, de ennyi jut eszembe.


Én is az ellazítás, felfrissítés és ízvilág miatt iszom.


Tiniként az lázadás, a felnőtté válás, az önpusztítás gondolatai vezéreltek.

2015. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
én 16-17-18 évesen, de leginkább 17 évesen ittam mint a disznó. Fél éven keresztül minden pénteken ivászat! 2-3 deci tömény volt kb. végefele fél liter vodka is lement, igaz h másnap úgy mentem a házban mint egy 100 éves begörnyedve...de azóta nem iszok, annyi h néhány sőrt megiszok havonta, de töményt kerülöm!
2015. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Alapjában véve szeretem.Persze csak a minőségit (jó,sörből jöhet igazából bármilyen csak jó hideg legyen:D) Sörből viszonylag sokat meg tudok inni anélkül hogy megártana (hasonlóan borból és pezsgőből is bár ezeket csak összejövetelekkor/különlegesebb alkalmakkor iszom és csak keveset).Amitől viszont instant hányok azok az édes likőrök/krémlikőrök illetve a kevert italok (nem koktélok!!!)Piát vagy tisztán vagy sehogy.Legutóbb is whisky krémlikőrt ittam (szerencsére csak 1 pohárral) de 2 perc múlva a WC-t támasztottam. Tisztán akár 3-4 is lecsúszik mégsem jön ki.Tinédzser koromban szinte sosem tartottam mértéket és mindig töményet ittam magába, általában hányásig vagy kvázi ájulásig.Így 10 évvel később még mindig tartunk olyan igazi iszunk amíg látunk bulikat de egy évben max 2-t vagy 3-t.(azt is nyáron amikor fesztiválok vannak)Az év többi napján ha iszok akkor már mértékkel teszem azt.
2015. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Tinikent sokat ittam, válogatás nelkul. Most 25 évesen a Long drinkeket részesítem előnyben, foleg a vodka alapuakat szeretem. Rovidbol az itesitetteket iszom meg, de ritkan esik jol. Otthon whiskyt es csokilikort tartok. Borok is vannak, de csak a vendégeknek, én nem szeretem. Ill.ha tehetem, jo buzasoroket iszogatok, vagy szuretlen vilagosat. Szeretem az ipa-t is, de csak 3 decit tudok meginni.
2015. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ja, hogy a kérdésre is valaszoljak: a mértékletes alkoholfogyasztassal semmi baj nincs. Illetve erdemes minőségi italokat fogyasztani, hiszen abban van igazabol elvezet.
2015. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!