Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit gondoltok úgy általában...

Mit gondoltok úgy általában az alkoholról? Szeretitek, szerettek inni? Tinédzser korban milyen gyakran ittatok/isztok?

Figyelt kérdés
2015. jún. 19. 22:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem szeretem, de ha olyan alkalom van, nem illik visszautasítani. Nagyon ritkán fogyasztok alkoholt, annyit még sosem ittam, hogy ne maradjon bennem.
2015. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ :) Én 17 éves vagyok és megnyugtat, hogy az idősebbek válaszainak alapján az "addig iszunk amíg mocskos részegek nem leszünk" tényleg csak egy tiniszokás. Az alkalmi ivászatnak én se vagyok ellene, de körülöttem majdnem az összes korombeli ismerősömnek más témája sincs csak az alkohol és hogy "milyen jó bekúrni minden héten". Én ezt nagyon egészségtelennek tartom, és a legzavaróbb, hogy a barátom akivel lassan 4 éve együtt vagyunk így tesz. Már említettem neki párszor, hogy ez engem zavar és szerintem nem egészséges (főleg hogy sokat hízott),de meg se hall és nem érdekli. Persze megmondani se fogom neki, hogy mit csináljon és hogy elmehet e inni. Egyszer láttam egy nagyon gyenge állapotában miután rengeteget ivott kevés időn belül és gusztustalannak tartottam. (Megállni nem bírt, wc-zés közben az ölébe hányt, stb.)
2015. jún. 21. 01:00
 23/26 anonim ***** válasza:

"addig iszunk amíg mocskos részegek nem leszünk" - Sajnos nem csak egy "tiniszokás". Sokan csinálják tanulmányi éveik alatt, mert nem tudnak mit kezdeni a szabadidejükkel és a szabadságukkal. Ellenben látni nem kevés dolgozó szülőt is, aki iszik mint a gödény. Ezeknél többnyire gyakori a családon belüli erőszak, nemi erőszak, korai halálozás, agresszió, stb...


30 éves emberek is képesek ordibálni, hogy hagyják őket annyit inni, amennyit akarnak, aztán ha bajuk van segítséget nemcsak elvárják, hanem fel vannak háborodva, ha nem kapják meg. Ez az út az alkoholizmus útja és magyarok ebben 2013-ban megelőzték az oroszokat! Ami talán egy olyan jelzés, hogy igenis ideje volt alkohol fogyasztási szokások visszaszorítását kezdeményező beavatkozásokra (mint az adóztatás és a nyílt utcán való szesz fogyasztás korlátozása).

2015. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

15 (közel 16) évesen kezdtem el iszogatni, pár nap múlva leszek 20 éves. A négy év alatt sok minden történt, nagyon hullámzó volt a fogyasztás.


*Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy 14 éves koromtól nagyon ritkán otthon ihattam egy-egy Bacardi Breezert, 1-2 korty bort, de ezt nem számítom bele a fogyasztásba.*


Szóval, 9. osztály végén kezdődött a fogyasztás, havonta voltak összejövetelek kb. Mindent ittunk, a sörtől az abszintig, (sajnos kannás bort is)össze-vissza, sokszor hányás is lett belőle. Ez ment úgy 10. végéig, volt néhány komolyabb alkalom is, pl.: nyári ottalvós téma, osztálykirándulások, stb. GYakran hétköznap este is kimaradtunk, bár a szülők próbáltak visszafogni több-kevesebb sikerrel. Bármilyen másnaposan is be kellett menni másnap, pl.: tesi órákon ez nagyon rosszul esett. Egy évre rá alakult ki pár barátommal, hogy lyukas angol órákon (előrehozott értettségit tettünk) kimentünk kocsmázni a suli közelében lévő helyekre. Szerencsére 12. osztálytól ez kimerült sörben-fröccsben, a töményről leszoktunk. (1-2 kivételtől eltekintve.) Elfordult az is, hogy részegen mentünk vissza a további órákra. Vagy éppen nem mentünk be a további órákra, hanem egyik barátoéknál töltöttük a napot estig (nem voltak otthon a szülei), iszogattunk, hülyültünk, beszélgettünk, zenét hallgattunk. Pedig ez Békés megye legpatinásabb, legjobb hírű gimnáziuma, nem valami szakközép.

Kivétel a kb havi rendszerességgel tovább folyó hétvégi 8-15 fős házibulik, sosem voltunk az a diszkós társaság. Vagy beölős kocsma, vagy házibuli.

Szóval, csak azt akarom ezzel mondani, hogy az első 2 év vadabb volt, utána csak a beszélgetés mellé, amolyan miért is ne alapon folyt a sör, bor. Valahogy nálunk a szesz formálta meg az osztályközösséget, és ezek a barátságok most, egy évvel ballagás után is fennmaradtak.


Mostanság nem iszok annyit, külföldön járok suliba meg dolgozok, új nagy drágaság van. Kivétel mikor hazalátogatok. Március-áprilisban (húsvéti szünet) voltam otthon legutóbb, konkrétan minden egyes nap ittam 18 napig. Utána mentem Spanyolországba 17 napra, és ott is ugyanez. Épp ezért április végétől június közepéig egy korty sem.


Szóval csak azt tanácsolnám neked, hogy élvezd ki a kamasz éveket, a középsulit ki kell használni, igyál amennyi jól esik, de figyelj arra, hogy iktass be tisztítókúrákat. Ha az nem megy, már baj van.

2015. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt még hozzátenném, hogy figyelj oda a barátodra, találj ki inkább közös programokat, vagy menj el vele, és figyelj rá h ne igyon annyit. Hosszú távon ez rámehet a kapcsolatra is. Vesd fel neki a tisztítókura ötletét.


Pl.: Ferikém, ha most 3 hétig nem iszol, akkor romantikus hétvégében részesítelek jutalmul, vagy ilyesmi. Ha fontos vagy neki, figyelni fog erre. Jó esetben kihívásként fogja felfogni. Ha le se szarja, akkor alkesz már egy kicsit. :/


Szóval, szerintem ha téged ez zavar, állj ki magad mellett! Hajrá! :)

2015. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Inni nem szeretek,de a hatását imádom :D

15évesen ittam először,onnantól úgy egész 16 és fél éves koromig szinte minden szombaton vettük a nagy kalinkát.ez azóta lecsengett,haverokkal járunk ki néha borozgatni,de nem olyan gyakran mint régen.persze az alkalmakkor(havi egy házibuli,osztálykirándulás,nyaralás)mindig csatt részegek vagyunk :D osztálykiránduláson pl 3napig ittunk folyamatosan.

most 17 vagyok(mindjárt 18) és tényleg változnak az idők.már nem olyan mint 15-16 évesen,hogy mekkora volt hullarészegen megpróbálni hazajutni(persze azért egy-két alkalommal még mindig hatalmas:D ),most már inkább csak 1-2 pohár bor(sört nem szeretem),és szórakozás.

2015. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!