Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyek azok a tömelények,...

Melyek azok a tömelények, amelyeket a legkönnyebben elő lehet állítani otthon?

Figyelt kérdés
Szoval új hobbit találtam magamnak és ugye mint magyar egyből a pálinkafőzésre és a háziborkészítésre gondoltam. De kiváncsi vagyok, hogy más töményeket könnyebb lehet-e előállítani? Például whiskyt, vodkát, rumot vagy konyakot, de más röviditalok elkészítése is érdekel, ami viszonylag egyszerű. Persze tudom nem egyszerű viszonylag jó minőségű italt készíteni, de gondolom valamelyiket egyszerűbb, valamelyiket nehezebb, szóval erre lennék kíváncsi
2016. jan. 5. 20:42
 1/6 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést kérek, de fáradt vagyok, nemtudok koncentrálni már este.
2016. jan. 5. 20:44
 2/6 szaszaa11 ***** válasza:
48%

Hát főzés nélkül semmilyet, vagyis csak moslékkt.

Ha nem értesz hozzá, szintén moslékot. Mindegy mivel próbálkozol. A szeszkészítést évekig tanulni kell. És még akkoris hosszas évek alatt fogsz tudni normálisat csinálni, ha évekig próbálkozol. Ez így nem megy hasraütésszerűen mindenféle ismeret nélkül, el vagy tévedve! Egyébként meg rohadt drága is, jóval drágább mintha megvennéd a boltban.

2016. jan. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:
A pálinkánál egyik párlattípust sem egyszerűbb megcsinálni, gyakorlatilag az összes többit bonyolultabb. Vodkát nem is lehet kisüsti lepárlóval, csak valami hasonlót.
2016. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem de igazábol nagybátyjám megtanított házibort csinálni (ő minden évben legalább 50 litert csinál). Meg a közelben egy kis faluban lakik sok rokonunk akik közül 3 háznál is szoktak házipálinkát főzni és már tanítgattak szoval van lepárlójuk is meg minden. Szerintem pár év alatt jól kitanítanának. Csak arra lettem volna kíváncsi, higy más italokat, például vodkát,whiskyt, konyakot vagy rumot lehet-e előállítani otthon? Mert igazábol szívesen állítanék elő ilyen italokat, elvégre már minden faluban\városban csinálnak sokan pálinkát, és ez szerintem különlegesség lett volna, mondjuk házirum. De ha nincs más akkor marad a pálinka. Egyébként elnézést kérek, rosszul fogalmaztam meg a kérdést
2016. jan. 6. 19:29
 5/6 Phoney ***** válasza:

Attól, hogy valaki házipálinkát főz, még nem biztos, hogy többet tud, mint elvenni az elejét, szóval hogy mire tudnának tanítani, az bizonytalan.


Amit az ismertebbek közül nem tudsz főzni:

Vodka – rektifikáló oszlop kell hozzá, abból sem bármilyen

Rum – cukornádmelasz kell hozzá, ami nem lehetetlen, de itthon olyan drága, hogy nem éri meg.

Tequila – agávéból készül



Whiskyt, brandyt („konyakot”) érlelni kell, vagy utánozni az érlelését. Az érleléshez megfelelő típusú és nagy méretű tölgyfahordó kell (50 liter alatt ne is gondolkodj), az utánzásához pedig különböző trükköket kell ismerni – nem elég „lisztpálinkát” főzni és tölgyfacsipszet áztatni bele.


Fűszerpárlatokat (gin, ouzo, abszint, stb.) aránylag könnyű, ha megtanulsz megfelelően semleges alapszeszt készíteni hozzá. Növényi likőröket szintén.


Persze mindent, ami nem gyümölcs-, törköly- vagy borpárlat, azt illegális otthon lefőzni.

2016. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2016. jan. 7. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!