Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a letjogosultsaga a badacso...

Mi a letjogosultsaga a badacsonyi vorosboroknak?

Figyelt kérdés
Most konkretan a 2HA pincere gondolok, hogy eleg polgarpukaszto tevekenysegnem?:D bar alitollag a Tabunillo eleg jo lett, meg azert tegyuk hozza, hogy a feher borokat szuretlenul kerulnek palackba! Mondjuk az a furcsa, hogy a tulaja, ingatlanfejleszto volt ( nagy hazakat epitett) es pont neki eleg 2ha szolo? Inkabb 200ra gondolnek. Bar, az egy picit fura, hogy 2ha-bol, hogy tud 12K palackot kesziteni?

2016. jan. 22. 10:56
 1/2 Mojjo ***** válasza:

A badacsonyi, meg úgy általában balatoni vörösboroknak az a létjogosultságuk, hogy jók :) Így röviden, tömören. Hosszabban: vannak ott bőven olyan területek, ahol a hőösszeg fehérszőlőnek már necces, túl sokba hajló, viszont bizonyos kékszőlők remekül érzik ott. Ráadásul a bazalt a vörösborokat is szépen gazdagítja, nem csak a fehéreket.

Egyébként egyre több, hagyományosan fehérboros területen is kezdenek kékszőlőt termeszteni. A somlói Kreinbacher birtoknak kétféle vörösbora is a piacon van: a Syrah, és a vörös birtokbor. Sőt, még rozét is szoktak készíteni. Tokajban (mondjuk ott a filoxéra előtt volt kékszőlő) pedig a Sauska jött Pinot noir-al. Az észak-balatoni borászatok pedig egymás után hozzák ki a vöröseiket. És jók szoktak lenni ezek a borok, igencsak.


A Török Csaba (2HA) egy kísérletezgető ember. Ezt azt hiszem nagyon jól mutatja, hogy Sangiovese-vel foglalkozik, itthon. Nem tudom, hogy más, legalábbis eredménnyel, idehaza foglalkozik-e még a fajtával. És jók a vöröseik. A fehéreik is. Rendesen oda szokták tolni a hordót az előtérbe, már a boraikban, az elegancia helyett inkább a rusztikusság felé mennek el, de azt jól csinálják - és szerintem van kereslet a rusztikus borokra (egyébként én is szeretem azokat). Szóval igen, a Török Csaba egy kísérletezgető ember, akit érdekel a szőlő. Nem meggazdagodni akar belőle és valami élelmiszeripari vállalatot létrehozni, hanem figyelni a szőlőt és megérteni. Erre pedig teljesen jó az a méret, amekkorán dolgozik. Ami egyébként véletlen sem 2ha, hanem kb 3,5 :) 3,5ha-ról pedig 12 ezer palack (bár én nem tudom, mennyi palackot szoktak egy "tipikus" évben tölteni, és azt sem tudom honnan van az infód az éves palackszámra - remélem nem onnan, ahonnan a szőlőterületük nagyságáról is :D ) teljesen rendben van. Az kb 36-37 mázsa szőlő hektáronként, ha 70%-os lékinyeréssel számoljuk. Nemhogy nem sok, hanem baromi kevés. Nem mellesleg 2 hektáron 12 ezer palack, 70%-os lékinyeréssel is kb 64 mázsa/hektárt jelentene, az hol sok?

2016. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nemsok!:D
2016. jan. 22. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!