Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Volt mar ilyen masnak is az...

Volt mar ilyen masnak is az olcsó bortól?

Figyelt kérdés
Elég alkoholizálós vagyok. Eddig sok házipálinkát ittam, attol sosincs bajom. Aztan annak hianyaban raszoktam a 300 ft-os borokra, kólával vagy energiaitallal. Kb.egy honapos kihagyás után pénteken ittam jo kis borbála bort (amugy dankó párti vagyok :D) bad girl energiaitallal, azota viszont nagyon fáj a hasam. Tegnap felkelni se tudtam, oylan savas voltam, ma már jobban vagyok de még mindig mar. Esetleg valami tipp, hogyan lehetne segíteni a moslék okozta gyomorégésen? Másnak volt hasonló problémája? Köszönöm elore is :)
2016. febr. 28. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
380 forintos Borbálától meg Bikatoritól ne várj sokat. Ezek ilyenek, aki nem bírja a moslékot, ne igya.
2016. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jo de ha elolvasod lathatod hogy most először ittam ilyet :D vagyis nagyobb mennyisegben. Egyebkent nem fogok többet inni ilyet, az biztos
2016. febr. 28. 19:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is:néigyá', öl, butít, nyomorba dönt. :)

Másodszor:ha má'ittá', és másnapos vagy, szódabikarbóna, és víz.

2016. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen az ilyen olcsó moslék boroktól nekem is mindig gyomorégés+hányinger+fejfájás van másnap. Olcsón be lehet belőle rúgni viszont másnap durván megfizeted az árát a pénzbeli spórolásnak. Ha lehet ne igyál ilyeneket máskor, vagy ha mégis, akkor 1 üvegnél többet ne, ha mégis annál többet megiszol belőle, akkor meg mindenképp egyél jó zsíros kajákat, meg igyál meg rohadt sok vizet mielőtt lefekszel aludni. A zsíros kaják felszívják egy részét a savnak, a sok víz meg valamilyen szinten semlegesíti a savat.
2016. febr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Vettem be savlekötőt de az semmit nem használt, aludtam rá az ugy nagyjabol jobb lett, remelem holnapra teljesen elmulik:D egyebkent az is kozrejatszhat hogy egy ideje probalok egeszsegesen enni sok nyers dolgot, feherliszt cukor nelkul, aztán elkezdett meregteleniteni a szervezetem en meg ráküldtem ezt a cuccot, orult neki biztos:D

2016. febr. 28. 20:48
 6/9 anonim ***** válasza:

#4

A zsíros ételek nem a sav, hanem a folyadék egy részét szívják fel, ezáltal lényegében kevesebb alkohol jut a szervezetedbe. A víz nem semlegesíti a savat, hanem enyhíti a dehidratáltságot, és így a másnapi rosszullétet. Az olcsó szesz (bor, tömény, akármi) gyenge minőségéből eredő másnaposságot nem lehet teljesen kivédeni.

2016. febr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Régen én is ittam ilyen sz.rokat, folyton megf.satott éjszaka mindig meg másnap k.rvára fájt az agyam.
2016. febr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyit segíthet, ha sokat iszol úgyis mindegy ezek az olcsók annyira savasak ezt csinálja minden műanyag flakonos. én ha ilyenekhez nyúlok szoktam bele literenként tenni egy csapott kávéskanál szódabikarbonát, valamennyire meglágyítja és bizonyos savai egy részét is semlegesíti elvileg
2016. febr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igyál dankó pistát az is ott körül van árban és viszonylag iható. + nem kívánod a halálodat másnap
2016. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!