Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek egy testépítőnek...

Szerintetek egy testépítőnek mennyivel több vitaminra és nyomelemre van szüksége, mint másnak?

Figyelt kérdés
Pl. egy Monster Pak vagy egy Multi Pro annyi b-komplexet tartalmaz, ami az RDA sokszorosa. Jó, kipisilem a fölösleget, de minek veszem meg drágán, ha aztán kipisilem?! Mennyire éri meg vajon egy drága PAKK -akár egy 1500 Ft-ossal szemben? Elkezdtem ugyanis egy full alap herbáriás vitamint szedni, és semmivel nem érzem rosszabbul magam, mint 4x-5x drágább társai mellett. Az edzések is ugyanúgy mennek. A vitamin holnap el fog fogyni, és azt tervezem, veszek belőle újra. Mennyire parasztvakítás, hogy a drága vitamin sokkal jobb is?

2014. dec. 18. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Voltaképpen megválaszoltad magadnak a kérdést...

Parasztvakítás,persze.Ez alól a táplálékkiegészítő biznisz sem kivétel sajnos.Személyes véleményem szerint már az is parasztvakítás,hogy egyáltalán muszáj plusz vitaminokat bevinni kiegészítők formájában,legalábbis ezekre csak indokolt esetben lenne szükség.Az nekem nem indok,hogy hülyére veszik a fél világot,és mindenkit besz...ratnak,hogy ha csak simán kiegyensúlyozottan táplálkozol,az nem elég a szervezetednek.Rendszeres sport mellett is elég,ha nem hajtod túl magad,hiába akarnak meggyőzni az ellenkezőjéről.De mindegy,ez csak az én véleményem.Ha te akarsz vitamint,veheted az olcsóbbat is nyugodtan,ez a lényeg!

2014. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Semmi ertelme a nagydozisu vitaminoknak, ezt szamtalan tanulmany bebizonyitta mar.


Akkor szedj plusz vitamint ha beteg vagy, amugy nem kell.

2014. dec. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért olyan elképzelhetetlen, hogy intenzív fizikai terhelés hatására nagyobb a mikrotápanyagigényünk, amikor pontosan tudjuk, hogy a makro is nagyobb? Abban van igazság, hogy nem kell a legdrágább vitamint megvenni, szerintem még a Multi Pro-t is tök felesleges, de azért vedd figyelembe, hogy ha tisztán kajálsz, nem fogsz hozzájutni bizonyos ásványi anyagokhoz és vitaminokhoz. Egy olcsóbb multivitamin szerintem bőven jó, én mellé használok aszkorbinsavat is, ami tényleg filléres, azt hiszem 2000-ért vettem egy kilót.
2014. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szergej55 ***** válasza:
Az RDA baromság, legfeljebb egy egérnek lenne elegendő az a mennyiség, ami abban ajánlott.
2014. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lényegesen többre, ez biztos, de hogy mennyivel, az állandó vita tárgya. Ha neked jó úgy, akkor nincs kérdés.

Van biznisz a testépítő multivitaminokban természetesen, de mibe nincs? Alaptalannak nem lehet nevezni őket.

Az viszont nem igaz, hogy nem lehet bevinni a megfelelő mennyiséget rendes táplálékból. Sok zöldség, gyümölcs, olajosmag kell hozzá, de akkor is be lehet vinni. Ha valaki fél attól hogy a hidropóniás rendszerben termesztett zöldségnek elenyésző a vitamintartalma, az vegyen földben termesztettet, mondjuk háztájit. Ott még a kimerült talajtól se kell félni.

Nyilván a gyakorlatban egyszerűbb egy-két tablettával, de nem lehet ezeket a készítményeket létfontosságúnak nevezni.

2014. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az RDA baromság, legfeljebb egy egérnek lenne elegendő az a mennyiség, ami abban ajánlott."


Bizonyitotta ezt a kijelentest valaki a tapkieg gyartokon kivul? Mert en nem tudok rola.

2014. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha tényleg magas INTENZITÁSsal fogsz edzeni érzed majd a különbséget.
2014. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
en eleg nagy INTENZITASSAL edzem, es semmi kulonbseget nem veszek eszre.
2014. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szergej55 ***** válasza:
Az enyémmel ellenkező kijeneltést bizonyította valaha a gyógyszerlobbi? Az is elég lenne, ha mondanál valakit, akinek bizonyíthatóan vitamintúladagolás okozott károsodást. Sok sikert.
2014. dec. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Par eve eleg nagy adagban nyomtam a c vitamint. aztan meg vesekovem lett. elotte en is csak legyintettem a cikkekre hogy a sok c vitamin vesekovet okozhat.


Hogy az okozta vagy nem az sohasem derult ki.


De sajat tapasztalatbol mondom: semmi kulonbseget nem vettem eszre ha szedtem a nagydozisu vitamint ill. nem.


Ugyanugy birtam az edzest, ugyanannyit voltam beteg.


Most ha erzem hogy beteg kezdek lenni, akkor elkezdem szedni a c vitamint, de ez is lehet hogy csak placebo.

2014. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!