Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítés valóban egészséges?

A testépítés valóban egészséges?

Figyelt kérdés

Járok edzőterembe teljesen amatőr szinten, max kreatint szedtem néha-néha (fehérjeturmix általában megy, de az is mérsékelten). Kb 10 éve edzek, ez alatt az idő alatt a testúlyom felment 85 kilóról 127 kilóra (nyílván a fele kb. ennek zsír).

Viszont mostanában kezdek aggódni a nagy testsúly miatt, hiszen az nem tesz jót a vérnyomásnak (magasabb mint az átlag nekem most már), illetve a folyamatos anabolikus állapotra való törekvés túlterhelheti a beleket, stb.


A kérdésem tehát hogy a súlyzós edzés, a klasszikus (naturál) testépítés valóban egészséges-e, vagy csak áldozata lettem egy újabb fitness-őrületnek?


Már nem tudom mit higgyek, most törekszem hogy lefogyjak, bármi áron, olyan 90-100 kiló környékére, mert szerintem ez nem egészséges...



2015. máj. 4. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A sport egézséges, az, hogy te annyit zabálsz, hogy egy hájas disznó vagy, na az egészségtelen...
2015. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy?
2015. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha naturálban csinálod, jó étrenddel, akkor az.
2015. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ööö, sorry, hájas disznónak nem érzem magam: 197 cm magas vagyok... De most olvastam hogy a nagy testsúly semmi képp sem jó a szívnek, így le kell fogynom....csak nem bírok az éhséggel megküzdeni.
2015. máj. 4. 13:38
 5/16 anonim ***** válasza:
2méterrel natural 130kg-al, olyan cirka 40-45kg háj van rajtad... Persze csak ha a natural izomtömeged csúcsán vagy, ha nem, akkor lehet az 50-55kg is...
2015. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Legalább hazudtad volna, hogy erőemelő vagy erősember vagy...
2015. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hülyeség:)

Elmondja minden orvos hogy a testsúly akkor sok ha zsír fed, és nem izom. Nyilván egy 100kg-os sportoló nem lesz kövér mert az ott izom, de 130 kilónál már nem valószínű hogy szálkás vagy ha csak nem kokszolsz.

A dolog másik része hogy 100+-al már mozogni nem nagyon tudsz szabadon. Belassulsz nem bírod a futást és kevésbé kapsz levegőt.

130 sok szerintem akár izom, akár zsír

2015. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vékony törzsű, de nem is túl zsíros, sztem. Most is látom a hasizmom felső két kockáját...mindegy, a futást bírom, a Margit-szigeten egy kört megteszek 25-26 perc alatt, és még csak el sem fáradok.
2015. máj. 4. 15:33
 9/16 anonim ***** válasza:
Egészséges, csak nem szabad ennyire betömegelni. Próbálj meg leszálkásítani.
2015. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hány %-on van a testzsírod?

Ha 130 kilóig úgy hogy kockás a hasad, nem hiszem hogy természetes módon fel tudsz menni. Ennyi izom nem igazán lehet senkin természetes úton. A 100 kilónál is elég keményen néznek ki, nem még 130-al.

2015. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!