Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az is alkoholistának számít,...

Az is alkoholistának számít, aki gyakran iszik, de nem issza le magát a sárgaföldig?

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem a mennyiség határozza meg az alkoholizmust. A szakemberek szerint akkor számít valaki alkoholistának ha rendszeresen iszik és gondot jelent ha kihagyja. Tehát ha megiszol 1-2 sört esténként munka után minden nap az nem feltétlenül baj, onnantól van a gond ha egy napot kihagysz és ideges vagy, elvonási tüneteket produkálsz.
2016. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

Aki rendszeresen alkoholt iszik, az alkoholista, aki kofeint az koffeinista, meg vannak a dopamin (cukorfüggőség), adrenalin függők...

Sokféle van..

2016. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Én csoki függő vagyok :D de most szigorú diéta van, és elvonási tüneteim vannak.. :)
2016. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek elsővel, a függőség a kulcsszó, a mennyiség és a szokások eltérőek. Ha nem tud valami nélkül meglenni az egyén, akkor függő. Szerintem mindenkinek van valami amit nagyon szeret, ahogy előző is írta pl. csoki.
2016. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen az.
2016. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

"Az is alkoholistának számít, aki gyakran iszik,"?

Igen.

2016. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Phoney ***** válasza:
75%

Attól még lehetsz alkoholista, hogy lazán kihagysz egy napot vagy többet. Az alkoholizmus egy pszichiátriai kórkép, ami kényszeres alkoholfogyasztást jelent. Sokáig nehéz felismerni (magadon főleg), mivel a pszichés kényszer nem tudatos. Általában nem érzed, hogy muszáj, de valahogy mindig a pohár mellett találod magad. Elvonási tüneteket az produkál, aki már ki se szokott józanodni rendesen, szóval nála már eleve nem kérdés, hogy alkoholista.


A nem pszichiáter orvosok másképp szokták alkalmazni az alkoholizmus fogalmát, náluk nem egy konkrét kórkép, hanem gyakran kb. mindenkit lealkoholistáznak, akinek egészségtelenek lehetnek (!) az alkoholfogyasztási szokásai.

2016. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
az az alkoholista, aki már nem bír ki egy-két napot se alkohol nélkül és ideges lesz, ha nem ihat. meg szerintem az is kicsit gáz már és rossz jel, ha valaki otthon egyedül tv stb előtt iszogat magában.
2016. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem,hogy ha nem rúgik be,hanem csak gyakran megengedi magának...tehát nem úgy,hogy állandóan részeg,és elvonási tünetek...vagy azok akkor is vannak,ha nem iszik valaki addig amig berugik és rendszeres fogyasztó?
2016. aug. 26. 15:24
 10/14 Phoney ***** válasza:
100%

Ennyiből nem derül ki. Mennyire gyakran engedi meg magának? Mennyit? Volt eddig bármilyen negatív következménye, ami miatt inkább kevesebbet kéne innia? Egyéb irracionális, kényszeres fogyasztásra utaló nyomok? Mellesleg mit akarsz tudni pontosan? Ha nem tudod, mi az az alkoholista, akkor nem vagy előrébb azzal, hogy az vagy nem az...


Aki már az elvonási tüneteknél (fizikai függőségnél) tart, az már rég nem csak alkoholista, hanem nagyon súlyos alkoholista...

2016. aug. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!