Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csak szerintem lányos szokás...

Csak szerintem lányos szokás kísérőt inni a töményekhez?

Figyelt kérdés
Szerintem aki kemény az iszik még egy töményet rá "kísérőnek".
2016. okt. 4. 21:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg tudatos és óvatos dolog kísérőt inni. Mindenki máshogy bírja az alkoholt, ha valaki tudja, hogy rá rossz hatással van tisztán az alkohol, miért ne higíthatná? Igya magát az asztal alá, csak mert őfelséged szerint úgy kemény? Alapból nem értem, miért arra kell gizdáskodni, hogy úgy tudsz inni, mint a kefekötő. Igazi paraszt virtus. Miért nem mindegy neked, más mit iszik?
2016. okt. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a tömény iváshoz keménynek kell lenni.


Ez nagyrészt sajnos az elviselhetetlen minőségű , rosszul cefrézett, rosszul főzött , acetonos, kozmás, metilalkoholos szarok miatt alakult így.


Ha a kísérővel az ízét, vagy az erejét akarják elnyomni a töménynek, az már régen rossz, ott maga a tömény a hibás, és nem nőies szokás, hanem a q-va anyját, aki olyan pálinkát főz.


A jó töményet tényleg lehet töménnyel "kísérni" , ami nem azt jelenti, hogy egyik decire kell meginni a másik decit, hanem azt, hogy pl 4 cl-t 3-szorra iszik meg valaki, mert nem a lehajtás a cél, hogy mielőbb beb-sszon mint a disznó, hanem a kortyolgatás, ízlelgetés, mert finom!


Amúgy én is szoktam hozzá kísérőt inni, de ha valami hiányzik az életemből, akkor azok a lányos szokások.


Egyszerűen azért iszom hozzá kísérőt, mert ökör iszik magában, társaságban meg általában nem maga a sárga földig lerészegedés a cél, hanem beszélgetés, bulizás, más program, a töménnyel meg gyorsan végez az ember, és jó, ha van egy másik teli pohár, amiből kortyolgatni lehet, vagy koccintani valamivel.


Nem mellékesen a dehidratálás ellensúlyozása is elég nyomós érv. Erre figyelni szintén nem lányos dolog, hanem okos dolog.

2016. okt. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lányos egyáltalán.

Elég kemény férfiak is isznak utána vizet, üdítőt.

Nekem az a fura, ha valaki nem iszik kísérőt, mivel eleve így szokás inni.

2016. okt. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre a válasz: nem, nem lányos.
2016. okt. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Phoney ***** válasza:
75%

Annyiban igazad lenne, hogy aki a feles után azonnal húzza a kísérőt, az minek iszik töményet, ha nem esik jól neki. (Főleg, hogyha nem házipálinka vagy Unicum, mert a többit be is keverhetné.)


A felesek közti időben mellőzni az (alkoholmentes) kísérőt viszont alkoholista szokás. A tömény pontosan azért számít „ártalmasabb alkoholnak”, mert a „kemények” folyadékpótlás nélkül kapkodják be minusz idő alatt, mint a cukorkát. Aztán utána úgy is néznek ki. Elsősorban nem a dehidratáció a probléma (az majd másnap), hanem hogy bizonyos folyadékmennyiség kell ahhoz, hogy valamennyire önszabályozó legyen az alkohol fogyasztása és a felszívódása is.


Amúgy én lányoktól tanultam annak idején, hogy nem kell kísérő, szóval asszem nem lányos. :)

2016. okt. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
Sztem sem nem ffias,sem nem nőies,egyszerűen nem célja az illetőnek,h bebaxxon,mint a disznó.
2016. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én lehet, hogy lányos vagyok, kísérőt iszom a töményhez.


Sört.

2016. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, én ugyanis (nő) sosem iszom kísérőt a töményhez, a férjem meg mindig kér. Jobb helyeken meg kérni sem kell, hozzá jár, így szolgálják fel.
2016. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!