Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Rendben van így kikérni?

Rendben van így kikérni?

Figyelt kérdés
sziasztok, nagyon rég voltam kocsmában, mikor még érvényben volt a feles. mivel azóta tudom hogy 4 és 3 cent van hivatalosan tömény italokból ha jól tudom, nem lesz meglepő ha bemegyek egy vidéki kisvárosi talponállóba és azt mondom hogy 4 cent vodkát kérnék és egy pohár csapvizet? természetes ez így? (elszoktam kicsit a társadalmi ivászattól kamaszkorom óta)
2016. okt. 13. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Kocsmája válogatja. Van, ahol 5 cl és 3 cl van, és van, ahol 4 cl és 2 cl az egység. Azon, hogy vodkát kérsz, egy kocsmáros sem lepődik meg, előtte azért rebegj el valami jóestétkívánok vagy ilyesmi köszönésfélét a napszaknak megfelelően.

A kocsmárosok többsége amúgy eléggé ügyes, bármilyen volument képes kitölteni, és kiszámlázni is. Csak a műkörmös, műszempillás bugyuta pultos lányok nem tudnak kiszámolni neked 5 cl vodkát, ha 4 és 2 cent van az itallapon. Egy rendes 50-es kocsmárosnő simán megoldja.

2016. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nagy,feles vagy 4 cent vodkát kérsz kb. tökmindegy, de lehet hogy tied volt a nap első csapvíz rendelése. 2 deci szódát még akkor is stílusosabb kérni, ha nem rajongsz a buborékokért.
2016. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem rajongok értük, tény. merem remélni nem okoz fennakadást egy talponállóban teljesíteni amit kérek
2016. okt. 13. 21:52
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
De miért akarna valaki bemenni egy talponállóba vodkát rendelni?
2016. okt. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!