Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogyha vki...

Miért van az, hogyha vki megszagol vmi piát akkor azt mondja h ezt meg nem kóstolom, mert rossz szaga van, de amúgy az íze az meg isteni? Miért csinálják ezt az emberek?

Figyelt kérdés

2017. jan. 2. 13:56
 1/9 anonim válasza:
65%
Te megennel egy szarszagu etelt?
2017. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Érdekelne, hogy konkrétan mire gondolsz, mert én még soha nem találkoztam olyan étellel vagy itallal, aminek a szaga kellemetlen, de az íze jó.


Ez nagyjából fizikailag is lehetetlen, mert az illatanyagokat ugyanazok a vegyületek adják, mint az ízanyagokat.

2017. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert sokan úgy vannak vele, hogy ami rossz szagú, az ugyanolyan ízű is. Én nem ódzkodom a rossz szagú ételektől és italoktól, mert nem biztos hogy olyan az íze, mint amilyen a szaga.

Az emberek többségének a részéről ez egy általános reflex. Megszoktuk a tisztaságot, a társadalmi normákat, a kultúrát. Viszont az őseink (az ősemberek) nem voltak különbek az állatoknál, mégis jól megvoltak a maguk életmódjával. Mi pedig tőlük származunk (a kultúrától függetlenül) az ő ösztöneiket örököltük. Vannak olyan közösségek a világban, akiknek nem a szag, hanem az életben maradás a fontos. Ha valaki nagyon sokáig nem eszik semmit, az végül még a legundorítóbb csúszómászót is képes megenni, mert az ösztönök erre vezérlik az életben maradás miatt.

2017. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ízérzet egy része a szaglással függ össze, ezért van az pl, hogy náthásan v túl alacsony páratartalomnál másképp érezzük az ízeket. Emellett evolúciós oka is van, ami büdös az az adott egyed számára nem ehető, akár azért is, mert mondjuk mérgező. Attól, hogy az ember szaglása nem olyan jó mint az állatoké a szabály ugyanaz.
2017. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen logikus, hogy az ismeretlent előbb megszagolom s ha a szaga nem jó, nem eszem/iszom meg. Ugyanazokat a molekulákat érzékelem szagláskor is.


Soha életemben nem találjkoztam még olyan esettel, hogy valaminek a szaga rossz legyen, az íze pedig jó.

A kedvenc italomnak csodás szaga van, az élvezet nagy részét az adja :)

2017. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már jöttek az ösztönök... Nos, a macskám ugyanilyen. Megszagolja az ételt, aztán dönti el, megeszi-e. Veszélyesnek is érzem, hogy random bepakoljunk mindent a szánkba, a szaglás legalább valamicskét segít, romlott ételnél speciel elég sokat is.
2017. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Senki nem ismeri a pálpusztai sajtot?

Olyan a szaga, mint az érett trágyának, de az egyik legfinomabb sajt. Csak sokan a szaga miatt nem eszik.

2017. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Macska hugy szagú új-zélandi borok ritkán jutnak el a gyakoris emberekhez.

Ellenben, ha nem ismerem az ízlésed, és nem tudom, hogy megbízható vagy sommelierként, akkor bízok inkább a saját szaglásomban

2017. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ittam már olyat is, aminek jó szaga volt és kiköptem, mert borzalmas volt az íze. És ittam büdös házi sört is, ami finom volt.

De ez bizalom kérdése, hogy megiszom-e azt, ami büdös és elveszi a kedvem attól, hogy megkóstolja vagy sem.

2017. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!