Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Átcímkézett termék. Mit lehet...

Átcímkézett termék. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2016. decemberben vásároltunk egy díszdobozos krémlikőrt. Tegnap bontottuk fel és olyan íze volt, mint a romlott tejnek. Megnéztem az üveget szavatossági idő után kutatva és láttam, hogy két címke van rajt, mert a fölső meg volt gyűrődve. Kíváncsiságból megnéztem mi áll az alsón: "fogyasztható 2016. október". Az új címkén pedig "fogyasztható: 2017. szeptember". Szóval majdnem egy évet csaltak az új címkével.

A kérdés az, hogy mit lehetne ilyenkor tenni? A blokk már nincs meg, mert ugye decemberben vásároltuk és nem is a hipermarket tehet róla, hiszen a díszdobozra is az új címke volt rányomva, viszont forgalmazó fel van tüntetve a címkén. Érdemes a fogyasztóvédelemhez fordulni ilyen esetben? Igazából csak annyit szeretnék, hogy valaki megtérítse a kárt, mivel egy 5000Ft-os italról van szó és bosszant, hogy ennyire hülyének nézik az embert.


2017. ápr. 6. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a blokk akkor nem fognak foglalkozni veled. Én a helyedben a fogyasztóvédelemnek szólnék, hogy ez mással ne történjen meg.
2017. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Hiába.Ha nincs blokk,nem tudod bizonyítani,mikor történt a vásárlás.Így a fogyasztóvédelem is tehetetlen
2017. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első körben menj be az ügyfélszolgálatra és add elő a történetet.
2017. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az sem számít, hogy látszik, a majdnem egy év különbség van két címkén lévő dátum között?

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek.

2017. ápr. 6. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Hogy bizonyítod be,hogy mind a kettő cimke azon az üvegen volt?
2017. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nébihnek írj!
2017. ápr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Olyan érzésem van, mint amikor valaki azt írja, hogy zajos a szomszédja, hol kell feljelentenie, vagy milyen trükkel szivassa meg, ahelyett, hogy első körben átkopogna a szomszédhoz, hogy helló, ez a bajom.
2017. ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!