Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cékla pálinka főzés, cefre...

Cékla pálinka főzés, cefre hogyan?

Figyelt kérdés
Hogy kell céklából cefrét csinálni?

2017. szept. 17. 18:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem pektin bontóra gondolhattál, éppen lehet rakni azt is.
2017. szept. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Phoney ***** válasza:
80%

A cukortartalma 7%, tehát valamivel kevesebb az almáénál. A keményítője minimális, azzal kár foglalkozni. Mint minden cukortartalmú élelmiszert, ezt is be lehet cefrézni, ha jól összepépesíted és beállítod a savszintet, mert utóbbi nélkül a cékla valszeg rohadni fog. (Ha nagyon sűrű-száraz, akkor esetleg víz is kellhet bele.)


Persze a cefrézés általános szabályait sem árt ismerni hozzá.


Az ízéről... hogy a Brillnél egy jól beállított finomtóoszloppal sikerül valami finomat elkapni a cékla meg egyéb zöldségek ízéből, az sajnos nem feltétlenül jelenti azt, hogy kisüstön is érdemes erőlködni vele. Szóval nagyon ne számíts rá, hogy finom lesz.

2017. szept. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A vackor eszedbe se jutott. rengeteg van belőle,csak meg kell keresni.Ingyen van !
2017. szept. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én idén banánból fogok főzni még nem próbáltam
2017. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
18%
6-os jót írt, bár én hozzáadott cukor helyett megpróbálnám keverni cukorrépával.
2017. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor fogsz kapni igazán ihatatlan pálinkát ha cukorrépát teszel bele
2017. szept. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A Brill céklapálinkája szerintem tipikusan olyan dolog, amit 1-2 alkalommal megkóstol az ember, elismeri, hogy elég jót tudnak főzni aztán visszatér a gyümölcsös vonalra.
2017. szept. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
22%

"Na akkor fogsz kapni igazán ihatatlan pálinkát ha cukorrépát teszel bele."

Nem baj. Én 26 éve absztinens vagyok. Aki meg jár hozzám dolgozni, annak minden mindegy, csak butítson. :-))

2017. szept. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!