Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Bármilyen műanyagfélét kiold...

Bármilyen műanyagfélét kiold az alkohol, vagy hogy lehet hogy ilyen pici féldeciseket már így lehet árusítani?

Figyelt kérdés
régóta a köztudatban kering hogy tömény szeszt ne tárolj műanyag palackban, erre mostanában az alsópolcos kommersz féldeciseket is árulják így hivatalosan, meglepett. esetleg van olyan féle műanyag a sok közül ami erre is alkalmas vagy csak egyszerűen mindent lehet az olcsóság jegyében?
2017. okt. 13. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Passz, de én már Jim Beamest is láttam műanyagban.
2017. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A jelzett esetben az edény értéke nagyobb, mint a benne tárolt szeszé.

A műanyagok a legritkább esetben tekinthetők egységes molekuláris szerkezetűnek, még a legegyszerűbb esetben is a polimer mellett marad monomer vagy oligomer, ami jobban oldódik a szerves oldószerben, mit a polimer. Emellett a lágyítók, stabilizátorok stb. mind hajlamosak a kioldódásra. Persze vannak speciálisabb műanyagok, amelyekben lehet benzint, acetont stb. tárolni, de azokat nem étkezési vagy élelmezési célra ajánlják.

2017. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egészen biztos, hogy van erre alkalmas műanyag.

Mint ahogy más élelmiszer tárolásra is van hozzá gyártott műanyag edény, amire nemzetközileg dombornyomással talpaspohár és villa ikon van nyomva.


Amúgy szerintem emellett biztos, hogy az "olcsóság jegyében" csinálják így, manapság nem hiszem, hogy akkora rettenetes nagy költséget jelentene egy ilyen fejlesztés, pláne, hogy más területre is felhasználható, tehát nem speciálisan a "tüskék" miatt gyárthatnak ilyen műanyagot.

2017. okt. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
...de akik ezeket a kis kőműves actimeleket isszák, azoknak tök mindegy. Aki ilyeneken él, annak az egészségéért már nem aggódnak.
2017. okt. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

A „tömény szeszt ne tárolj műanyag palackban” arra a szokásra vonatkozik, mikor üdítős flakonba töltik a házipálinkát.


A PET palackot nem oldja az alkohol, de ha egy szeszesital ital nem tisztaszeszből készült, akkor gyakran vannak egyéb agresszív összetevői is, és ez főleg az átlagos házipálinkánál okozhat gondot. Már nem tudom fejből, de az egyik ilyen kérdésnél utánajártam, hogy milyen anyagok nem tárolhatók PET palackbanot, és találtam a listán több olyan vegyületet, amikből egy átlagos házipálinkában aránylag bőven akad.


Egyébként egyáltalán nem csak „kukás” italoknak van műanyag minipalackja, hanem még a Ballantine's 12 éves, Johnnie Walker Black Label féldecise is műanyag. Reptéri árusításra pedig nagy méretben is vannak minőségi whiskyk műanyag palackkal.



tegnap 20:39

Ez azért nem úgy működik, hogy olcsó italt mérgező csomagolással is el lehet adni, „mert azoknak tök mindegy”.

2017. okt. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Már el lett mondva párszor hpgy a pet palackot nem oldja a szesz.
2017. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!