Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A cigaretta reklámokat nagyon...

A cigaretta reklámokat nagyon helyesen már egy ideje betiltották. A sör és egyéb ártalmas, romboló, alkoholos reklámokat mikor fogják végre betiltani?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon nem etikus drogot reklámozni azt mindenféle "szépséges ruhába" öltöztetni és eladni....
2017. okt. 30. 00:38
1 2
 1/16 anonim válasza:
76%
A sörikét nem mondanám drognak. Egészséges mértékkel fogyasztva jót tesz.
2017. okt. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen, azt másnap reggel kipisiled az agyadat :D Mármint halott agysejteket amiket a "sörike" megölt.
2017. okt. 30. 00:48
 3/16 anonim válasza:
100%
Ennyi erovel be lehetne tiltani az egeszsegtelen gyorskajas reklamokat, az udito reklamokat, az edesseg reklamokat, a szenny TV musorok felet ami szinten agysejteket pusztit, szoval hol a hatar?
2017. okt. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A cigireklámot is fölösleges volt betiltani, soha a büdös életben nem bagózott ennyi tizenéves, mint manapság, meg pl. soha nem cigiztek ilyen nagy arányban a lányok. Gyerekkoromban még Marlboro magyar nagydíj volt a Hungaroring, mindenütt Camel reklám az újságokban, stb., mégsem lettem dohányos, kipróbáltam, de nem érdekelt, ennyi. Nem a reklámon múlik a használata, az fix.


33/N

2017. okt. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 gnoomage ***** válasza:
85%

Mikor fogják betiltani az összes műanyag kajás reklámokat? Mikor tiltják be azokat a reklámokat amik arra késztetik az embert,hogy különböző extrém sportokat próbáljanak ki? Hisz ez is veszélyes az emberre.


Amúgy egy kérdés. Te komolyan azt hiszed, hogy amint megiszol egy doboz borsodit, már másnap sirathatod az agysejtjeidet? Most szólok előre, hátha nem kérdezel hülyeséget, nem...

A sörnek számos jó tulajdonsága van, lehet ezt nem fogod elhinni, hisz ezen nem lehet siránkozni, de ez van, fogadd el.


A cigaretta reklámok betiltása is röhejes, ahogy azok a képet a dobozokon, amin kb. rothadó embereket mutatnak. Semmit nem érnek, ezzel a "titkolózással" csak még több ember lesz kíváncsi az egészre.

2017. okt. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Egyetértek a kérdezővel, az alkohol Magyarországon ugyanolyan káros. A különbség a kettő között, hogy az alkohol hagyományosan a kultúránk része, ezért nem nagyon mernek hozzányúlni.


Én tiltások helyett a mértékletes fogyasztást propagálnám mindkettő esetében.

2017. okt. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarnak ezek a reklámok. Soha nem érdekelt a cigi. Alkoholt nagyon ritkán iszom. Viszont gyűlölöm a hitel reklámokat. Na ezek hány embert visznek anyagi csődbe. Gondtalan iskolakezdés vegyél fel hitelt. Gondtalan nyaralás vegyél fel hitelt. Gondtalan karácsony vegyél fel hitelt. Nem azt mondom hogy egy lakáshitellel van bajom. Mert azzal nincs. De nyaralni hitelből? Addig nyújtózkodom míg a takaróm ér.
2017. okt. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Én legszívesebben az összes reklámot betiltatnám, főleg a városképet rontó plakátokat meg ragasztásokat... rám egyáltalán nem hat az üzenetük, sőt pont hogy kontraproduktívak, mert minél erőszakosabban nyomatnak valamit, annál kevésbé van kedvem ahhoz a termékhez vagy szolgáltatáshoz.


Szerintem a cigi reklámok betiltása azért volt lényeges, mert évtizedekkel ezelőtt tényleg sokáig úgy állították be a cigizést, mint szuper menő valamit, ami egyúttal a szexualitás része is volt, és a fiatal fiúk/lányok azt hitték, azzal vonzóbbak lesznek... Manapság sokat változott ez, már azt kommunikálja a tömegkultúra, hogy a cigizéstől büdös/gusztustalan/beteg/impotens stb leszel, ez szerintem nagyon lényeges előrelépés volt. Ma is rengetegen dohányoznak sajnos, de nem menőzésből, inkább lázadásból, vagy hogy mutassák, milyen szerencsétlenek ők...

2017. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Ne nyomd fullba a kretént kérdező!
2017. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
A reklámnak van hatása az emberi döntésre, ez pszichológia. Összességében kell nézni a hatását, nem egy emberre kivetítve, szóval nem volt fölöslwges
2017. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!