Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A cigaretta reklámokat nagyon...

A cigaretta reklámokat nagyon helyesen már egy ideje betiltották. A sör és egyéb ártalmas, romboló, alkoholos reklámokat mikor fogják végre betiltani?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon nem etikus drogot reklámozni azt mindenféle "szépséges ruhába" öltöztetni és eladni....
2017. okt. 30. 00:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%
A reklámnak van hatása az emberi döntésre, ez pszichológia (marketing pszichológia). Összességében kell nézni a hatását, nem egy emberre kivetítve, mert mindig vannak kivételek, szóval nem volt fölösleges betiltani a cigarettás reklámokat. Én egyébként a gyógyszerreklámok nagy részét tiltanám be. Van olyan csatorna, ahol a szünetben csak gyógyszereket reklámoznak.
2017. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%

Elhiheted kérdező, nem csökkenne az alkeszek száma.

"igen, azt másnap reggel kipisiled az agyadat :D Mármint halott agysejteket amiket a "sörike" megölt." Jajh...de gondolom csipszecske, cukros üdítőcske nem zavar?

2017. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A politikai reklámok nekem többet ártanak, a sörreklámokkal semmi bajom :) A cigarettázással nem vonnám párhuzamba a kulturált alkoholfogyasztást... Tudom, hogy sejtméreg, de attól még nem feltétlenül árt. A sport izomszakadást okoz és szabad gyököket képez, a test mégis lerendezi. Ahogy feldogozza az alkalmi, kis mennyiségű, minőségi alkoholt is.

Az, hogy egyesek elisszák az agyukat, ne indokolja mások büntetését az alkohol pellengérre állításával.

Inni úgyis fognak az emberek, főleg azok, akik túlzásba viszik s nem a minőséget nézik. Irreális azt várni, hogy betiltják az alkoholreklámokat s az emberek majd kevesebbet isznak. A cigizők sem álltak le, csak designos kis tárolókat használnak az irritáló dobozok körül... Attól még a cigikre fújok, csak pl. nem akarom, hogy betiltsák és virágozzon a feketepiac és a cigiző munkások gyerekének ne jusson étel, mert a cigi túl sokat visz el.


Sok dolog nem etikus. Ha a sörreklám nem az, akkor ne legyen reklám. Tizensok élve nem nézek tévét, de néha látok reklámot, egyre rosszabbak. Élénken él bennem az, amikor a chipsért egy öreg ember elbotoltatta a másikat vagy valami efféle. Ja, öljük egymást a chipsért, szép üzenet. Undorító volt.

2017. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen... hogy megfogyatkozott azóta a dohányosok száma. Ugyanez lenne az alkohollal is, tehát semmi nem változna.

Drog, meg fű meg ilyesmi is jó, hogy illegális, nem lehet minden sarkon hozzájutni, nem?

Nemzeti dohányboltok is jók voltak, nem dohányzik minden 3. fiatal.

Szerintem ez egy rossz gondolkodás, hogy rejtsünk el, és tiltsunk be minden "gonosz" dolgot az emberek elől, és akkor majd senki nem akarja használni, kipróbálni. 60-70 éve se működött, most meg aztán a szociális internet világában végképp nem működik.

2017. okt. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A csokoládé, cukor is okoz ugyanolyan függőséget, mint a sör, szóval miről beszélünk?!
2017. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
15-ös. Viszont a csokoládéval nem fogod a melletted állót mérgezni. Egyik munkatársam mellett beszívok annyi füstöt, mintha én is cigarettáznék. Néha legszívesebben lenyomnám a torkán az egészet. Ha csokoládét zabálna, kevésbé zavarna.
2017. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!