Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Olyan acetonos-féle (v....

Olyan acetonos-féle (v. Milyen) vörösbort érdemes -e próbálni pálinkának kifőzni?

Figyelt kérdés

Rosszul kezelt bor - eleinte még jó volt, de mostanában valahogy nem akar lemenni - és nem is esik jól...

(Nem barnatöréses, azt tudom, hogy milyen...Ezt most lehet, hogy nem zártam vissza legmentesen, azért romolhatott el (pl. - de nem tudom...)


2018. ápr. 28. 09:54
 1/6 Phoney ***** válasza:

Ha ecetes (savanyodásnak indult) bor, akkor nem; igazi karcos kerítésszaggató lesz belőle. Ha levegőt kapott, akkor jellemzően az ecetesedés miatt romlik igazán.


Ha mindenáron meg akarod próbálni, akkor a középpárlat egy bizonyos része valószínűleg iható lesz (aztán az elő- és utópárlatot újra le lehet főzni ugyanígy), csak kérdés, hogy a végeredmény mennyisége és minősége megéri-e a tüzelőt.

2018. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2018. ápr. 28. 10:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha még nem ecetes teljesen csak kezd az lenni mondenképp érdemes kifőzni. Főztem már ki olyan bortb mi kezdett ecetesedni. De még nem volt vészes. Jó pálinka lett
2018. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2018. máj. 5. 08:34
 5/6 Phoney ***** válasza:
De ha már lefőzöd, akkor közvetlenül előtte kezeld annyi szódabikarbónával, amennyitől elmúlik a savas-savanyú íze. Így kevésbé lesz büdös és karcos a párlata.
2018. máj. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2018. máj. 6. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!